21 Temmuz 2019
  • Lefkoşa28°C
  • Mağusa29°C
  • Girne29°C
  • Güzelyurt26°C
  • İskele29°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara24°C

50 POLİS İÇİN MÜNHAL AÇILIYOR

​Ülkemizde ihtiyaç duyulan Polis Örgütü’nün personel eksikliği konusunda Başbakan Hüseyin Özgürgün örgütün ihtiyaç duyduğu eksikliğin giderilmesi için talimat verildiğini kaydetti.

50 polis için münhal açılıyor

30 Haziran 2016 Perşembe 20:35

Özgürgün teşkilatın ihtiyacı olan 50 yeni personel alınması için polisin yetkilendirildiğini, özellikle bilişim, mali suçlarla ilgili yasanın çalışmasının başlaması için ise Hukuk ve Siyasi İşler Mevzuat Dairesine talimat verildiğini söyledi.

Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu Polis Örgütü’nün kuruluşunun 52’nci yıldönümü dolayısıyla ziyaret ettiği Başbakan Hüseyin Özgürgün’e taleplerini aktardı. Manavoğlu, “Personel eksiğimiz var. Araç gereç eksiğimiz vardır. Ama biz bunların arkasına sığınmıyoruz. Sizden talebimiz de biran önce bu eksikliklerimizin giderilmesidir. Özellikle personel eksiğimiz hat safhadadır.

Teknolojik cihaz eksiklikleri de en önemli ihtiyaçların başındadır, işlenen suçların faillerinin yakalanmasında.Kent güvenlik sistemlerinin şehirlerimize artık kurulması gerektiğine inanıyoruz. Bunda da güvenlik yönünden büyük fayda sağlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

Başbakan Özgürgün devletin varlığında güvenliğin birincil unsur olduğuna dikkati çekti.

Özgürgün, “güvenlik bir devletin varlığında birinci unsurdur. Bir devlet iç ve dış güvenliği ile varolur, sonra diğer kurumlar yerleşir. Burada da güvenlik kuvvetleri iç ve dış güvenlikte özellikle iç konularda adaletin tecelli etmesi için polis teşkilatının göstermiş olduğu devlet olma noktasında çok büyük bir katkı vardır”dedi.

Özgürgün, Başbakanlık olarak polis teşkilatının gücünü artırarak, devam etmesi için gerek personel gerekse yasal alt yapı çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Özgürgün, “Polise yeni personel alımı için gereken yetki verilmiştir. Bir kaç gün önce imzaladık, dolayısıyla 50 yeni personel alınması için polisimiz yetkilendirilmiştir. Özellikle Bilişim, mali suçlarla ilgili yasanın çalışmasının başlaması için de Hukuk ve Siyasi İşler Mevzuat Dairemize talimat verildi. İşbirliği içerisinde süratle yeni yasama yılının başlangıcı olan Ekim ayından itibaren hazır bir şekilde Meclis’e gelmesi hedefimizdir” dedi.

Etiketler: ,
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA