18 Ağustos 2019
  • Lefkoşa22°C
  • Mağusa22°C
  • Girne24°C
  • Güzelyurt21°C
  • İskele22°C
  • İstanbul19°C
  • Ankara14°C

YDÜ SAHNE SANATLARI FAKÜLTESİ “TİYATRO BÖLÜMÜ” ÖZEL YETENEK SINAV KAYITLARI SÜRÜYOR

YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü” özel yetenek sınav kayıtları sürüyor

03 Eylül 2014 Çarşamba 13:04

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) bünyesinde 2005 yılında açılan, oyunculuk ve dramatik yazarlık alanlarında eğitim veren ülkemizin ilk ve tek fakültesi; Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü” özel yetenek sınav kayıtları devam ediyor.

YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'ne açıklamalarda bulunan Sahne Sanatları Fakültesi Genel Koordinatörü ve Oyunculuk Anasanat Dalı Başkanı Çetin Özen, özel yetenek sınav kayıtlarının 8 Eylül 2014 tarihinde tamamlanacağını, özel yetenek sınavlarının 9-10 Eylül tarihlerinde Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde gerçekleştirileceğini söyledi. Saat 10.00’da başlayacak sınavların iki aşamalı olarak gerçekleştirileceğini belirten Özen, sınavda başarılı olan tüm adaylara %50 burs verileceğinin müjdesini verdi.

Özen, Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü”nden bugüne kadar çok sayıda mezun verildiğini vurgulayarak, Fakülte bünyesinde Dramatik Yazarlık ve Tiyatro Anabilim Dalı’nda iki yüksek lisans programının bulunduğunu  da ifade etti.

Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde, usta-çırak ilişkisine ve eğitimine önem verildiğini,  Fakülte olarak da en güçlü yanlarından birinin  eğitim kadrosu olduğunu söyleyen Özen, Fakülte olarak, tiyatro oyunculuğu ve dramatik yazarlık eğitimi veren hiçbir üniversitede olmayan bir eğitim kadrosuna sahip olduklarını belirtti.  Eğitim kadrolarında Prof. Dr. Bozkurt Kuruç, Prof. Dr. Cavanşir Guliyev, Doç. Dr. Zerrin Akdenizli, Arsen Gürzap, Cihan Ünal, Hilmi Özen, Ayşegül Atik, Murat Atak, Tuncer Cücenoğlu gibi usta isimlerin bulunduğunu söyleyen Çetin Özen, öğrencilerin usta-çırak ilişkisi çerçevesinde değişik oyunlar sergileyerek tecrübe kazandıklarını vurguladı.

Tiyatro Bölümü Özel Yetenek sınavlarına girmek isteyen adayların ön kayıt sırasında  “2014-Yetenek Sınav Kılavuzu”  kitapçığını mutlaka  almalarını ve sınavlarda başarılı olmak  için adayların bu kılavuzu  dikkatlice okumalarını da tavsiye eden Çetin Özen, Oyunculuk  Anasanat  Dalı’na müracaat edecek adayların 23 yaşını geçmemiş olması koşulunun arandığını, Dramatik Yazarlık Anasanat  Dalı’na  müracaat edecek adaylarda ise  yaş sınırı aranmadığını belirtti.

YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü Özel Yetenek Sınavları ile ilgili daha geniş bilgi www.neu.edu.tr  web sayfası ile Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi sekreterliğinden alınabilir.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA