21 Kasım 2018
  • Lefkoşa16°C
  • Mağusa15°C
  • Girne18°C
  • Güzelyurt15°C
  • İskele15°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara8°C

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ'NDE “IT PROJE YÖNETİMİ” ÇALIŞTAYI YAPILDI

Bilgisayer Enformatik Bölümü, Bilişim Derneği ile Bilgisayar Mühendisleri Odası işbirliğinde organize edilen “Bilişim Etkinlikleri” kapsamında “IT PROJE YÖNETİMİ” çalıştayı gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi'nde “IT PROJE YÖNETİMİ” Çalıştayı Yapıldı

13 Haziran 2016 Pazartesi 12:47

Yakın Doğu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Bilgisayar Enformatik Bölümü bilgisayar laboratuvarında gerçekleştilen çalıştayın moderatörlüğünü Bilgisyar Enformatik Bölüm başkanı Doç.Dr. Nadire Çavuş yaptı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Çalıştaya konuşmacı olarak Bilgisayar Mühendisleri Odası Denetleme Kurulu üyeleri Bora Tüccaroğlu ve Erkan Emirzade katıldı. Tüccaroğlu ve Emirzade Project Management Institute (PMI) tarafından verilen ve tüm dünyada geçerliliği bulunan sertifika olan PMP’ye sahip uzmanlardır. PMP sertifikasına sahip olanlar tüm dünyada proje yöneticiliği yapabilme yetkisine sahip uzmanlar olmaktadır denildi.

Doç.Dr. Çavuş, bilişim çağında olmamızdan dolayı adamızın bilişim gerekliliklerini yerine getirme zorunluluğunu ortaya koyduğuna dikkat çekerek bilişim projelerinin yönetiminin projenin başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesine olumlu etki ettiğine vurgu yaptı. Bu bağlamda Bölüm öğrenclerinin bilişim alanında başarılı bilişim projeleri yöneten uzmanların tecrübelerinden faydalanabilmeleri için bu çalıştayı düzenlediklerini söyledi.

Dünyanın heryerinde geçerliliği olan Profesyonel Proje Yönetici ünvanlarına sahip olan Tüccaroğlu ve Emirzade öncelikle bilişim projelerinin önemine vurgu yaparak projelerin başarılı bir şekilde yönetilerek sonuçlandırılabilmesi için yapılması gerekenleri anlatarak önemli hususları vurguladılar. Yaşamlarında karşılaştıkları sorunları anlatarak tecrübelerini aktardılar.

Daha sonra bölüm öğretim elemanları ile bölüm öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda örnek projeler geliştirilerek gerçek hayattaymış gibi değerlendirilerek eksik noktalar üzerinde açıklamalar yapılarak projeler sonuçlandırıldı.

Doç.Dr. Nadire Çavuş çalıştay sonunda öncelikle Bora Tüccaroğlu ve Erkan Emirzade’ye katkılarından dolayı teşekkürlerini sunarak ileriki günlerde ortak çalışmalar yapmaktan mutlu olacaklarını dile getirdi. Çalıştayın düzenlenmesine katkı koyan bölüm öğretim elemanlarına da teşekkürlerini sunan Doç.Dr. Nadire Çavuş, bölüm öğrencilerine de çalıştaydan elde ettikleri deneyimleri iş hayatına atıldıkları zaman kendilerine ne kadar katkı sağlayacağını daha iyi fark edeceklerinin altını çizerek her zaman için kendilerine güveninin tam olduğunu ve başarılı olacaklarından emin olduğunun altını çizdi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA