22 Ağustos 2019
  • Lefkoşa34°C
  • Mağusa34°C
  • Girne31°C
  • Güzelyurt29°C
  • İskele34°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara26°C

TURKCELL “BİLGİ TEKNOLOJİLERİ” ZİRVESİ GİRNE’DE YAPILDI

Turkcell “Bilgi Teknolojileri” zirvesi Girne’de yapıldı

02 Temmuz 2014 Çarşamba 14:39

Turkcell Group, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yönetim Kurulu toplantısını Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ev sahipliğinde Girne’de yaptı

Karaatmaca “Turkcell Grup üst düzey IT yöneticilerine Kuzey Kıbrıs’ta ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Turkcell’in dünya çapındaki deneyimlerini Kıbrıs’a taşımak, güzel adamızın teknoloji ve iletişim alanındaki ilerleme süreçleri açısından son derece önemlidir” diye konuştu

Kuzey Kıbrıs, bir kez daha Turkcell Grup’un önemli isimlerine ev sahipliği yaptı. Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen “Turkcell Group ICT Executive Board” (Turkcell Grup Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yönetim Kurulu) Kuzey Kıbrıs Turkcell ev sahipliği ile Girne’de gerçekleşti.

Turkcell Grup’un bulunduğu ülkelerde  dönüşümlü olarak yer alan toplantı, geçtiğimiz hafta üçüncü kez Kuzey Kıbrıs’ta yapıldı. İstanbul, Ukrayna ve Beyaz Rusya’da yer alan toplantıların ardından, Turkcell üst düzey yöneticileri Girne’de yeniden bir araya geldi, ‘Bilgi Teknolojileri’ni konuştu.

Üst düzey katılım

Tüm Turkcell Grup üst düzey yöneticilerinin katıldığı toplantıda Turkcell Grup Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, Turkcell Ürün ve Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Semih İncedayı da yaptıkları yorumlarla toplantıya stratejik yön verdiler.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca’nın bir ara da katıldığı toplantıya Kuzey Kıbrıs Turkcell Teknik Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Erüreten, Kuzey Kıbrıs Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojileri Müdürü Ali Gürler de katılarak ev sahipliği yaptı.

“Ülkemiz İçin Çok Önemli”

Turkcell Grup Bilgi Teknolojileri Koordinasyon Direktörü İsmail Çelikkol tarafından yönetilen toplantıda, Turkcell Grup bünyesinde Bilgi Teknolojileri alanında 2014’ün ilk yarıyılında yapılan çalışmalar değerlendirilerek, ikinci yarıyılda yapılacak projeler ve çalışmalar hakkında bilgiler paylaşıldı, “beyin fırtınası” yapıldı.

Ev sahipliğini üstelenen Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca da ekibin çalışmalarını yerinde ziyaret etti. Karaatmaca ‘’Turkcell Grup üst düzey IT yöneticilerine ülkemizde ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Turkcell’in dünya çapındaki deneyimlerini Kıbrıs’a taşımak, güzel adamızın teknoloji ve iletişim alanındaki ilerleme süreçleri açısından son derece önemlidir” diye konuştu.

Turkcell Grup Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz ise Kuzey Kıbrıs Turkcell yönetimine teşekkür ederken, bu güzel adada olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Kuruöz “Kuzey Kıbrıs Turkcell ile yakın geçmişte birlikte gerçekleştirdiğimiz başarılı bir 4G sürecimiz olmuştur. Kuzey Kıbrıs Turkcell Grup şirketlerimiz arasında hep ilkleri gerçekleştirdiğimiz öncü bölgemiz olma özelliği taşımaktadır. Bu anlamda da farklı bir yeri vardır. 4G çalışmalarında ve lansmanında da olduğu gibi Kuzey Kıbrıs Turkcell ile sürekli iletişim halindeyiz. Grup şirketlerimiz ile yaptığımız bu toplantı da çalışmalarımızın değerlendirmesini içermektedir” dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA