25 Mart 2019
  • Lefkoşa16°C
  • Mağusa15°C
  • Girne16°C
  • Güzelyurt14°C
  • İskele15°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara6°C

TMT MÜCAHİTLER DERNEĞİ'NDEN KÜL OLAN MEMLEKETE SİYASİ YORUM!

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Güney Kıbrıs’taki Trodos yangınında Türkiye’nin yardım teklifine karşı Rum yetkililerin yaklaşım ve açıklamalarının 1955’ten beri açıkça ortaya konan Rum zihniyetinde değişen bir şey olmadığını gösterdiğini ifade etti.

TMT Mücahitler Derneği'nden kül olan memlekete siyasi yorum!

24 Haziran 2016 Cuma 16:22

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği,  Güney Kıbrıs’taki Trodos yangınında Türkiye’nin yardım teklifine karşı Rum yetkililerin  yaklaşım ve açıklamalarının 1955’ten beri açıkça ortaya konan Rum zihniyetinde değişen bir şey olmadığını gösterdiğini ifade etti.

Dernek Başkanı Yılmaz Bora yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın ortaya koyduğu görüşlerin herkesin paylaşabileceği görüşler olduğunu belirterek, “Rum yetkililerinin bu korkunç yangın karşısında bile 53 yıldan beri sürdürdükleri gayri meşruluklarından vazgeçmeye yanaşmadıkları bir kez daha herkesçe görülmüştür” dedi.

“Çözüm çözüm” diye 48 yıldır Rum’un her türlü şantaj, yalan, entrika ve oyunları ile baş başa kalındığını belirten Bora, doğal  afetin  bir kere daha Rumlarla birleşik bir Kıbrıs’ta barış, huzur ve güven içerisinde yaşanamayacağını gösterdiğini ifade etti.

Masada görüşmeler çözüm için devam ederken Rum Dışişleri Bakanı Kasulides’e gittiği Atina’da, Kıbrıs’ın “güvenlik ve garanti” sorunuyla ilgili Yunan meslektaşı Kocas’ın hazırladığı belge verildiğini belirten Bora,  “Bu tutumları ile Türkiye’yi buradan uzaklaştırmayı hedefledikleri  anlaşılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin gerek garantör ülke olarak ve gerekse yakınlığı ile Kıbrıs adası için çok büyük bir imkan olduğunu vurgulayan Bora tehlike olarak nitelendirdiği  Annan Planı gibi bir planla karşılaşılmak istenmiyorsa  devletin varlığının korunması  Türkiye ile olan tarihi ve kardeşlik bağlarının  azim, inanç ve kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini, çünkü Rumların birleşik bir Kıbrıs’ta Kıbrıs Türk halkına  varlığını sürdürme imkanı bırakmadığını belirtti.

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA