21 Nisan 2019
  • Lefkoşa16°C
  • Mağusa16°C
  • Girne16°C
  • Güzelyurt14°C
  • İskele16°C
  • İstanbul14°C
  • Ankara9°C

TDP İLE BKP ORTAK ZİYARETLER BAŞLATTI

TDP ile BKP ortak ziyaretler başlattı

29 Mart 2014 Cumartesi 12:21

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ile Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), “Kıbrıs sorununun çözümü ile birlikte Birleşik bir Kıbrıs’a ulaşılması, sivil-demokratik bir düzen kurulması, Kıbrıs Türk halkının kendi evinin efendisi olması ve kendi ayakları üzerinde durabilen ekonomik bir yapı oluşturulması” için , işbirliği ve güç birliğini genişletmek amacıyla, sendika ve sivil toplum örgütlerine ziyaretler başlattı.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, iki partinin yetkililerinin ilk ziyareti, Belediye Emekçileri Sendikası’na (BES) yapıldı.

Partiler heyeti ile BES yetkilileri arasında BES Lokalinde saat 10.00’da başlayan görüşme yaklaşık bir saat sürdü.

Özyiğit

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Kıbrıs sorununun çözümünü sağlamak, sivil-demokratik bir düzen kurmak, kendi evlerinin efendisi olmak ve kendi ayakları üzerinde durabilen ekonomik bir yapı oluşturmak için mücadele verdiklerini belirterek, bu mücadelenin ancak işbirliği ve güç birliği ile başarıya ulaşacağını vurguladı.

İzcan

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan da konuşmasında “Kıbrıs Türk toplumu tarihinin en karanlık dönemini yaşamaktadır, yarınını göremiyor ve belirsizlik içindedir” iddiasında bulundu. İzcan, bu noktada yapılması gerekenin siyasilerin önderlik yaparak biraya gelmesi ve topluma çıkış yolunu göstermesi olduğunu söyledi.

Barakaya ziyaret

TDP ile BKP yetkilileri, ikinci ziyaretlerini Baraka Kültür Merkezi’ne yaptılar.

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette konuşan TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, yarım asrı aşkın bir süredir devam eden Kıbrıs sorununun artık tarihe karışması için mücadele verdiklerini belirterek, “Artık bu ülke barışın ve güzelliklerin adası olsun” dedi.

İzcan

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan da, Baraka’nın, oluşturulan işbirliğinin içinde olduğunu belirterek, “Biz buraya bize katılın demeye değil, önümüzdeki süreci konuşmaya geldik” dedi.  İzcan, barış, demokrasi ve emek mücadelesi veren kesimler olarak en geniş birlikteliği sağlayıp, toplumun önüne güçlü bir alternatif koyacaklarını kaydetti. İzzet İzcan, barış ve çözüm yanlısı sendika, sivil toplum örgütü ve bireylere “bize katılın, gelin birlikte mücadele verelim” çağrısında bulundu.

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA