01 Ekim 2020
  • Lefkoşa32°C
  • Mağusa32°C
  • Girne32°C
  • Güzelyurt29°C
  • İskele32°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara23°C

TATAR: “KIRGINLIKLARI UNUTARAK HEDEFE ODAKLANMALIYIZ”

Tatar: “Kırgınlıkları unutarak hedefe odaklanmalıyız”

Tatar: “Kırgınlıkları unutarak hedefe odaklanmalıyız”

11 Ağustos 2020 Salı 08:59

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, dün akşam UBP Girne İlçe Örgütü’nün düzenlediği geceye katıldı.

TATAR: “ZORU BAŞARDIK”

Gecede konuşma yapan Tatar, UBP hükümetinin göreve gelmesinin ardından dünyada ve ülkede birçok olumsuzluk ve krizin yaşandığına dikkat çekerek, tüm bunlara rağmen zoru başardıklarını dile getirdi.

Öngörülemeyen bir virüsün tüm dünyayı tehdit ettiği bir zamanda, büyük bir kitle partisini yönetmek uzlaşmayla birlik ve beraberliği sağlamanın, aynı zamanda da zor bir koalisyon ortağıyla hükümet sürüdürebilmenin, Cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışma yürütmenin ve tüm bunlar yanında pandemiyle mücadele yürütmenin çok zor bir iş olduğunu kaydeden Başbakan Tatar, UBP’nin bu güne kadar birçok zorlukları aşarak ülkeyi bu günlere taşıyan bir parti olduğunu, bunun bundan sonra da böyle olacağını ifade etti.

“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE EDİNİLECEK BAŞARI, UBP’NİN BAŞARISI OLACAK”

Parti olarak birlik ve beraberliği koruyarak Cumhurbaşkanlığı hedefine giden yolculukta başarılı olmak zorunda olduğunu vurgulayan Tatar, “Bu başarı sadece benim başarım olmayacaktır. Bu başarı UBP’nin başarısı olacaktır. Bu başarı KKTC’nin başarısı olacaktır. Çünkü bizim bu başarıyla dünyaya vereceğimiz mesaj vardır bu da Kıbrıs Türkü’nün kendi özgürlüğüne, kendi bağımsızlığına, hürriyetine, anavatan sevgisine ve Kıbrıs politikası bağlamında kendi eşitliği temelinde bir anlaşma hedefimize bağlılığımızın bir iradesi olacaktır” diye konuştu.

“KIRGINLIKLARI UNUTARAK HEDEFE ODAKLANMALIYIZ”

KKTC’yi kuran ve bu günlere getiren güçlü bir partinin üyeleri olan UBP’lilerin, kırgınlıkları unutarak, bu büyük hedef için çalışması gerektiğini söyleyen Tatar, “Hedef KKTC’nin en kıdemli makamını ele geçirmek, UBP’yi, onun ideolojisi ve temsil ettiği değerlerin o makama taşınmasıyla memleketin iradesine şekil vermek, memleketin önümüzdeki yıllarda siyasi iradesine şekil verebilmek ve ona göre memleketi yönetebilmektir” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminden zaferle çıkan UBP’nin, yapılacak ilk genel seçimde de milletvekili sayısını yükselterek,ülkenin siyasi geleceğinde söz sahibi olacağını kaydeden Tatar, kamuoyuna yansıtılan ve değişik çevrelerce kullanılan anketleirn tersine,yapılan 7-8 farklı ankette , Cumhurbaşkanlığı seçiminde 1.sıraya oturduklarını dile getirdi.

Pandemiye ve yarattığı ekonomik sıkıntılara rağmen,sağlık ve ekonomi alanında alınan isabetli tedbirlerle sürecin başarıyla yönetildiğini dile getiren Tatar,14 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı Akıncı’nın, halkta panik yaratan öngörülerine rağmen,hükümetin , ekonomik sosyal ve sağlık alanında aldığı yerinde ve hesaplı tedbirlerle , izlenen isabetli politikalarla,ekonomik çarkları döndürülürken ,aynı zamanda salgının yayılmasının da önünün kesildiğini söyledi.

1 Temmuz’dan önce 2 ay virüs vakası yaşanmadığını ve Dünya Sağlık Örgütü’nün ifadesiyle ,KKTC’nin Pandemi yönetiminde dünyada bir ilk olarak yer aldığını anımsatan Tatar,bu başarının hükümetin çabalarıyla değil, Sağlık Bakanlığı , sağlık çalışanları ve halkın duyarlılığı sayesinde , kazanıldığını kaydetti..

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    SON DAKİKA