23 Mart 2019
  • Lefkoşa10°C
  • Mağusa11°C
  • Girne12°C
  • Güzelyurt9°C
  • İskele11°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara2°C

TAŞERONLAR BİRLİĞİ, DENKTAŞ'DAN DESTEK İSTEDİ

Taşeronlar Birliği yetkilileri, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’tan sektörel destek talep etti.

Taşeronlar Birliği, Denktaş'dan destek istedi

09 Haziran 2016 Perşembe 10:27

 

Osman Amca başkanlığındaki Kıbrıs Türk Taşeronlar Birliği yetkililerinden oluşan bir heyet, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş tarafından kabul edildi.

AMCA

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Osman Amca ziyarette, bir yandan son yıllarda istikrarsız giden ekonominin sektörü de olumsuz etkilediğini belirtirken; diğer yandan, ülkedeki başıboşluğun büyük sorunlar yarattığını, dolayısıyla yapılarda denetimin şart olduğunu söyledi.

Sektörün içinde bulunduğu diğer sorunlar konusunda da açıklamalar yapan Osman Amca, özellikle Sosyal Sigorta, İhtiyat Sandığı, KDV ve vergi borçları yüzünden temiz kâğıdı alamayan, işini kayıt dışı olarak yürütmek zorunda kalan dernek üyeleri için ciddi düzenlemeler yapılması gerektiğini dile getirdi.

Amca; “Yapılacak bu düzenleme ile birlikte kayıtlı yaşama geçileceği gibi, bundan hem devlete vergi ödeyen, hem de evine ekmek götüren iş insanları yaratacağız” dedi.

İş mahkemelerinin acilen kurulması gerektiğine de işaret eden Amca, alacak-verecek davalarının yıllarca uzamasının yine ülke ekonomisine büyük darbe vurduğunu söyledi.

Osman Amca, Bakan Denktaş’tan K.T. İnşat Taşeronları Birliği Yasası’nın desteklenmesini de talep ederek, böylelikle tüm inşaat sektörünü bir çatı altında toplamanın amaçlandığını vurguladı.

DENKTAŞ

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş da, birliğin tüm taleplerini dinleyip, gerekli notları aldığını, en kısa zamanda da çözüm formülleri noktasında yine istişarede bulunarak gerekli iyileştirmelerin yapılacağını söyledi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA