06 Ağustos 2020
  • Lefkoşa31°C
  • Mağusa30°C
  • Girne31°C
  • Güzelyurt28°C
  • İskele30°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara31°C

SOS DESTEK ARAYIŞINDA

SOS destek arayışında

29 Mart 2014 Cumartesi 12:16

Bakan Gürpınar, SOS Çocuk Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hacer Çerkez ile yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

SOS Çocuk Köyü Derneği yetkilileri, SOS Federasyonu’nun 2016 yılından itibaren köylere maddi katkıyı tamamen kesmesiyle duyulacak kaynağın sağlanması için yaptığı girişimler çerçevesinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan da destek istedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar da, devletin halen SOS Çocuk Köyü’nde kalan her çocuk için her ay asgari ücretin yüzde 60’ı oranında katkı yaptığını belirterek, yaşanan mali zorlukları aşacak alternatifler için el birliğiyle çalışacaklarını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı halkla ilişkiler biriminden yapılan açıklamaya göre, bakanlığı ziyaret eden SOS Çocuk Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hacer Çerkez, 1993 yılında faaliyete geçen dernek hakkında Bakan Gürpınar’a bilgi verdi.

Avrupa’da yaşanan ekonomik kriz nedeniyle SOS’in 2012 yılından itibaren yaptığı maddi katkıyı kademeli olarak azalttığı ve 2016 yılından sonra tamamen keseceğini ifade eden Çerkez, SOS Çocuk Köyü Derneği’nin el birliğiyle yaşatılması amacıyla Bakan Gürpınar’dan destek istedi.

Gürpınar: “önemli bir kurum”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar ise, SOS Çocuk Köyü Derneği’nin korunmaya muhtaç çocuklara hizmet veren önemli bir kurum olduğunu söyledi.

SOS’in ayakta tutulması ve yaşatılması, devam eden hizmetlerin aksamaması için bakanlık olarak gerekli çabayı sarf edeceklerini belirten Gürpınar, azalan maddi kaynakların güçlendirilmesi için dayanışma ve işbirliği içinde çalışılması gerektiğini kaydetti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA