23 Ağustos 2019
  • Lefkoşa25°C
  • Mağusa25°C
  • Girne26°C
  • Güzelyurt23°C
  • İskele25°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara16°C

SEVİMLİ DOSTLARA BİR KAP SU VE MAMA

Sevimli dostlara bir kap su ve mama

05 Eylül 2014 Cuma 14:16

Gazimağusa Belediyesi, Kuzey Kıbrıs Turkcell ve İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde sokak hayvanları için caddelere su ve mama kapları yerleştirildi…

turkcell mama Kuzey Kıbrıs’ın çeşitli illerinde düzenlenen bu projenin bir diğer ayağı Mağusa’da gerçekleştirildi. Etkinlik hakkında bilgi veren Kuzey Kıbrıs Türkcell Kurumsal İletişim Uzmanı Buğçe Küçük; “Kuzey Kıbrıs Türkcell geleneksel olarak her yıl sokak hayvanları için mama ve su kapları dağıtmaktadır.  Amacımız sokakta yasayan canlılara da destek olmak aynı zamanda toplumdaki farkındalığı da artırarak etkinliğimizin içselleştirmeyi amaçlıyoruz.  Tüm Kuzey Kıbrıs halkıyla birlikte sokak hayvanlarına sahip çıkalım ve dağıtılan mama ve su kaplarının dolumları ile ilgilenerek sokak hayvanlarına birer can olduklarını unutmadan destek olmalarını istiyoruz. Bu yüzden buradayız.  Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de bizlerle birlikte bu projeye destek veriyor. Mağusa Belediyesi ile işbirliği yapmaktan da  büyük onur duymaktayız.” Şeklinde açıklamada bulundu.

Ardından Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter bir konuşma gerçekleştirdi.

Arter :  “Öncelikle Kuzey Kıbrıs  Türkcell ‘in böyle hassas bir konuda böyle bir proje geliştirerek hayata geçirmelerini destekliyorum.  Gazimağusa Belediyesi olarak biz şehirde yaşayan sahipsiz hayvanların bir şekilde beslenme ve yaşam haklarını düşünerek üzerinde çalıştığımız projelerimiz  vardır. Aylar öncesinden söylediğimiz gibi bir hayvan barınağı projemiz ve hayvanların rehabilitasyonu ile ilgili projemiz devam etmektedir.  Öncelikle hayvanların rehabilitasyonu çok daha önemlidir. Hayvanların kısırlaştırılması  uygun yaşam koşullarında yaşaması ve barındırılması beslenmeleri ve sağlıklı olmaları çok önemlidir.  Dolayısı ile Kuzey Kıbrıs Türkcell’in bu çalışması tarafımızca takdirle karşılanmaktadır.  Burada esas altı çizilmesi gereken husus insanlarımızın sahipsiz hayvanlara katkı koymasıdır ve bu farkındalığı yaratmaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “  şeklinde açıklamada bulundu.

Daha sonra Salamis Yolu üzerinde bulunan tüm dükkan  önlerine kapların içine su dökülerek bırakıldı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA