25 Ağustos 2019
  • Lefkoşa33°C
  • Mağusa33°C
  • Girne32°C
  • Güzelyurt30°C
  • İskele33°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara23°C

SARIÇİZMELİ: PLAJ İLE İLGİLİ İDDİALAR MESNETSİZ VE ART NİYETLİ

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Mehmetçik Belediyesi’ne bağlı olan Mehmetçik Halk Plajı ile ilgili iddialara cevap verdi

Sarıçizmeli: Plaj ile ilgili iddialar mesnetsiz ve art niyetli

19 Kasım 2018 Pazartesi 11:42

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Mehmetçik Belediyesi’ne bağlı olan Mehmetçik Halk Plajı ile ilgili iddialara cevap verdi. Sarıçizmeli, plaj işletmesi daha verimli ve profesyonel bir yapıya kavuşacaktır, tartışmamız bu yöndedir, iddialarda bulunan arkadaşlar yani müsaade etsinler de konuyu tartışalım dedi.

Özelleştirme meselesi nerden çıktı diyen Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Bafra Halk Plajı’nın yönetimsel değişikliğe ihtiyaç vardır, verimli bir çalışma ortamına ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Otelcilik, restorancılık başka bir meseledir, bu ayrı bir sektördür bu alanda profesyonellik gerektirir. Kamu, idareci konumda olmalı. Daha profesyonel bir anlayışla yönetilmesidir esas olay.

DENİZ ÜCRETSİZ OLACAK

Deniz yine ücretsiz olacak, bu konu tartışılmadı ve tartışılmayacakta. Tartışılanın Bafra Halk plajındaki hizmetlerinin daha verimli ve daha kaliteli hale nasıl getirileceğidir diyen Başkan Sarıçizmeli konunun Mehmetçik Belediye Meclisi’nde kendisi tarafından tartıştırıldığını belirtti ve plaj ile ilgili herhangi bir kararın üretilmediğinin bilgisini verdi.

MAKSATLI GÜNDEM ÇABASI

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, “birileri kendileri yazıp yine kendileri oynuyor, bir taraftan mesnetsiz tartışmalar yaratılmaya çalışılıyor. Alakasız argümanlarla ortaya çıkılması doğru değil, amaçları maksatlı bir gündem yaratmaktır” dedi.

PROFESYONEL YAPI KURULACAK

Sarıçizmeli Detay Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “Bu gibi yerlerin bu mantıkla çalıştırılması mümkün değildir. Farklı bir yöntem izlenmeli. Bu konuda profesyonel bir yapı kurulmalı. Konu Belediye Meclisi’nde tartışılıyor. Konuyu da ben tartıştırıyorum.  Bizim orda illa da yüksek kar yapmak değildir amacımız, hedefimiz halka kaliteli hizmet etmektir. İstenilen ölçüde bir hizmet verilebileceğini düşünüyorum. Bu yönde bir çalışma yapılması gerekiyor.”

DİNAMİK YAPI KURULMALI

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli açıklamasına devamla “Döviz patladı ve biz fiyatlarımızı ancak 1.5 ay sonra revize edebildik. Çok daha dinamik bir yapı kurulmalıdır. Dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA