11 Ağustos 2020
  • Lefkoşa23°C
  • Mağusa25°C
  • Girne24°C
  • Güzelyurt22°C
  • İskele25°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara19°C

PİLLİ:RAPOR 14 TEMMUZ 2020 SALI GÜNÜNE HAZIR

Pilli:Rapor 14 Temmuz 2020 Salı gününe hazır

Pilli:Rapor 14 Temmuz 2020 Salı gününe hazır

12 Temmuz 2020 Pazar 22:17

Cumhurbaşkanımızın sürecin bizi itibarsızlaştırdığı yönünde yaptığı çıkışlarını üzülerek izlemekteyiz diyen Bakan Pilli, şunları kaydetti; 

"Küresel bir kriz olan ve tıpkı tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen, COVID-19 sürecinin ilk aşamasını, gerek hükümetimiz gerek bakanlığımız gerekse canları pahasına bu mücadeleye destek olmuş sağlık çalışanlarımızın özverili çalışmaları neticesinde başarı ile geçirmiş durumdayız.

Ortada duran rakamlar net bir şekilde göstermektedir ki, ülkemiz COVID-19 sürecinden değil itibarsızlaşarak, tam tersine itibar kazanarak ve dünyanın sayılı güvenli ülkelerinden biri olma ünvanını kazanarak çıkmıştır.

Hal böyle iken Sayın Cumhurbaşkanımızın sürecin bizi sanki itibarsızlaştırdığı yönünde yaptığı çıkışları üzülerek izlemekteyiz.

Yeni açılım sürecinin başlaması ve bakanlığımızın çalışmaları katlanarak artmasına rağmen, konunun uzmanı çalışma arkadaşlarımız bahse konu KKTC Sürveyans Raporunu detaylı bilimsel veriler ışığında hazırlamışlar ve 14 Temmuz 2020 Salı günü  gerçekleşecek toplantıda sunuma hazır hale getirmişlerdir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, gerek bakanlığımızdan gerekse şahsımdan raporun son durumuna ilişkin bir bilgi talep etmiş olsaydı, raporun hazır olduğunu öğrenmiş ve gün içinde yaptığı açıklamayı yapmamış olacaktı.

Devlet makamlarının, birbirlerine erişebilecek tüm diyalog kapıları açık olmasına karşın sosyal medya üzerinden iletişim kurmayı seçmeleri dün olduğu gibi bugün de ne ülkeye, ne devlete ne de bu devletin itibarına katkı sağlamaz düşüncesindeyim.

Bu duygu ve düşüncelerle, KKTC Sürveyans Raporunun, bilimsel veriler ışığında hazır olduğunu ve 14 Temmuz 2020 Salı günü gerşekleştirilecek iki toplumlu sağlık komitesine sunulacağını yineler, halkımıza sağlık dolu günler dilerim." 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA