21 Ekim 2021
  • Lefkoşa24°C
  • Mağusa26°C
  • Girne27°C
  • Güzelyurt23°C
  • İskele26°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara13°C

KUİR KIBRIS DERNEĞİ, KIBRISLI GENÇLER TOPLUMDA ÖNE ÇIKIYOR PLATFORMU İLE YEREL BULUŞMA GERÇEKLEŞTİRDİ

Kuir Kıbrıs Derneği, “Renklerin Çeşitliliği” Projesi kapsamında, yerel örgütlenmelerin artırılmasına yönelik dördüncü yerel buluşmasını “Kıbrıslı Gençler Toplumda Öne Çıkıyor Platformu” ile gerçekleştirdi.

KUİR Kıbrıs Derneği, Kıbrıslı Gençler Toplumda Öne Çıkıyor Platformu İle Yerel Buluşma Gerçekleştirdi

24 Haziran 2021 Perşembe 14:07

Kuir Kıbrıs Derneği, “Renklerin Çeşitliliği” Projesi kapsamında, yerel örgütlenmelerin artırılmasına yönelik dördüncü yerel buluşmasını “Kıbrıslı Gençler Toplumda Öne Çıkıyor Platformu” ile gerçekleştirdi.
Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VI Hibe Programı kapsamında finanse edilen proje kapsamındaki buluşma, salı günü, “lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve dahası (LGBTİ+) tüm renklerin birlikte var olabildiği bir Kıbrıs için” hayata geçirildi.
LGBTİ+ mücadelesinin her alanda sürdürülebilmesi, adanın çeşitli yerlerinde yaşanan ayrımcılık ve ötekileştirmenin son bulması için düzenlenen yerel buluşmada ilk olarak, Kuir Kıbrıs hakkında kısa bir sunum yapıldı. 
Ardından Kıbrıslı Gençler Toplumda Öne Çıkıyor Platformu’nun yeni kurulan LGBTİ+  komitesi tanıtımı yapıldı. Tanışma sonrası gençlerin okullarda ve çevrelerinde karşılaştıkları sorunlara ve bu sorunların nasıl çözülebileceğine dair sohbet edildi. Son olarak iki örgütün kesişen noktalarına, nasıl kaynaşabileceklerine ve nasıl işbirlikleri içerisine girebileceği tartışıldı.
Kuir Kıbrıs Derneği adına bu buluşmada yer alan Erman Dolmacı, verimli geçen bu sohbet için katılan herkese teşekkür ettiğini ve okullarda yaşanan “ayrımcılık, ötekileştirme ve zorbalığın” son bulması için başta okul yönetimi olmak üzere tüm eğitim sistemi çalışanlarının sorumlu olduğunu kaydederek, her öğrencinin ayrımcılığa uğramadan eğitime erişme hakkının sağlanması gerektiğini belirtti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA