12 Temmuz 2020
  • Lefkoşa25°C
  • Mağusa26°C
  • Girne27°C
  • Güzelyurt24°C
  • İskele26°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara20°C

KSP KUZEY KIBRIS’TAKİ İLGİLİ KURUMLARİN HİÇE SAYİLARAK YAPİLAN YOL VE İNŞAATLARDAN KAYNAKLANDİĞİNİ SAVUNDU

Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), yağmurlardan dolayı yaşanan kötü sonuçların, Kuzey Kıbrıs’taki ilgili kurumların hiçe sayılarak yapılan yol ve inşaatlardan kaynaklandığını savundu.

KSP Kuzey Kıbrıs’taki ilgili kurumlarin hiçe sayilarak yapilan yol ve inşaatlardan kaynaklandiğini savundu

11 Aralık 2018 Salı 15:35

Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), yağmurlardan dolayı yaşanan kötü sonuçların, Kuzey Kıbrıs’taki ilgili kurumların hiçe sayılarak yapılan yol ve inşaatlardan kaynaklandığını savundu.

KSP’den yaşanan sel felaketi ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, Kuzey Kıbrıs’ta “plansız, programsız, keyfi ve gelişigüzel bir yapılanma” yaşandığı ve bunun “doğrudan doğruya Ankara tarafından teşvik edildiği” ileri sürüldü.

“Özellikle yol inşaatları için ihalelere Ankara'da çıkılmakta ve buradaki yerel yetkililer, mimar mühendis odaları, ilgili kurumlar hiçe sayılarak yanlış işler yapılmaktadır” iddiası yer alan açıklamada, Kıbrıs Türk İnşaat Mühendisleri Odası tarafından yapılan açıklamada Boğaz-Girne yolunun vize ve mühendisi olmadığının belirtildiği; Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası tarafından yapılan açıklamada da 1974'ten sonra inşa edilen okulların yağmurlardan büyük hasar gördüğünün belirtildiği kaydedildi.

“Bu durum Kuzey Kıbrıs'taki tüm idari kurumların iradesiz olduğunun en bariz göstergesidir” denilen KSP açıklamasında, meslek odalarının ve sendikaların gerekli uyarıları zamanında yapması çağrısında bulunuldu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA