25 Nisan 2019
  • Lefkoşa22°C
  • Mağusa21°C
  • Girne23°C
  • Güzelyurt21°C
  • İskele21°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara15°C

KIBRIS’IN LEZZET UZMANI MUSTAFA ŞAH, GURMEMUTFAĞI’NDA.

Kıbrıs’ın lezzet uzmanı Mustafa Şah, gurmemutfağı’nda.

16 Temmuz 2014 Çarşamba 16:47

Halen GAÜ Turizm Otelcilik ve Gastronomi Bölümünde Öğretim Görevlisi olan Mustafa Şah, Erülkü Süpermarket'te yer alan Metgin ile GURME Mutfağı’nda “Sürpriz Yemekler” yapacak.

Gastronomi konusunda ülkemizin önde gelen isimlerinden ve aynı zamanda Gurme Dergisi'nin yazarlarından Mustafa Şah, 16 Temmuz Çarşamba (Yarın) 15:30-18:00 saatleri arasında Erülkü Süpermarket'te Gurme'nin mutfağında olacak.

Ülkemizin ilk ve tek yemek ve içki kültürü dergisi GURME, “Metgin ile ‘Gurme Sürpriz Yemek’ projesi ile Erülkü Süpermarket içinde kurduğu mutfakta yemek yapıyor. Metgin’in ürün sponsoru olduğu projenin ikincisinde Kıbrıs’ın Lezzet Uzmanı Mustafa ŞAH konuk olacak. Şah'ın katılacağı programda usta gurme sürpriz yemekler hazırlayacak.

Erülkü süpermarket içinde yer alan mutfakta yapılacak program Gurme dergisinin Ağustos sayısında yayınlanacak. Programdan seçme görüntüleri okuyucular sosyal medyadan da takip edebilecekler.

"İlk"ler ve "en"ler bu projede buluştu.

Zoom Dergi Gurubu bünyesinde yayınlanan, ülkemizin ilk ve tek yemek ve içki kültürü dergisi GURME bir ilke imza attı. “Metgin ile ‘Gurme Sürpriz Yemek’ projesi ile ülkemizin üç seçkin firması bir projede buluştu.

Kıbrıs’ın en büyük süpermarketi Erülkü Süpermarket içinde tüm ekipmanları ile bir mutfak kuran ZOOM Dergi Grubu, dünyaca ünlü yüzlerce önemli markanın distribütörü olan Metgin Limited ile “Metgin ile ‘Gurme Sürpriz Yemek’ projesini hayata geçirdi.

Kıbrıs’ta dergi yayıncılığına vizyon kazandıran ve ilklere öncülük yapan ZOOM Dergi Grubu, Erülkü Süpermarket içinde kurduğu gerçek boyutlarda mutfağı ile ülkemizin televizyonlarında bile şimdiye kadar hayata geçirilmeyen sütüdyo dışında gerçek ortamlarda yapılan ilk canlı; aktif bir programa imza attı.

Her ay GURME’nin Erülkü Süpermarket içinde televizyon için olmasa da kamera önünde gerçekleşecek programlarda, GURME Yayın Koordinatörü Gülsüm Gözenler sürpriz konukları ağırlayacak. Program her ay Gurme Dergisi içerisinde haber yapılıp sosyal medyadan da paylaşılacak.

Her biri sektöründe öncü ve vizyon sahibi üç firmanın birlikte başlatacağı proje bir "ilk"

ZOOM Dergi Grubu’nun “Metgin ile ‘Gurme Sürpriz Yemek’ projesi’ için Erülkü Süpermarket'in içinde kurduğu mutfak, ülkemizde bir yayıncının programı için harcadığı en büyük yatırım olarak dikkat çekiyor.

Market içinde bir mutfaktaki tüm donanımın yanında, ev aletleri ile sıfırdan kurulan maket mutfak, yayıncılık açısından da bir milat.

Gurme Dergisi içinde yayınlanacak yemek reçeteleri için kurulan mutfağın ana sponsörü Metgin Ltd. Dünyanın önde gelen markalarının distribütörlüğünü yapan şirket, “Metgin ile ‘Gurme Sürpriz Yemek’ projesi’ ürün sponsörü. Her ay Gurme dergisi içerisinde yayınlanacak olan "Gurme Sürpriz Yemek" projesinin videoları ayrıca internet tv'den izlenebilecek.

Dünyanın her yerinde takip edilebilecek

Türkiye’de 80.96 Pazar payına sahip, dünyanın beşinci büyük internet servis sağlayıcısı TTNet ve 35 milyon abone sayısıyla Tükiye'nin en büyük GSM şirketi olan Türkcell'in, "Dergilik Uygulaması" ile GURME'nin içeriği tüm dünyaya ulaşıyor.

Ülke sınırlarını çoktan aşan GURME, yayınları ile hem Ada içinde, hem Ada dışındakilerin takip edebildiği bir yayın olma özelliğini sahip. Halen Turkcell Dergilik için “En çok satanlar” listesinde 20 toplam dergi arasında tek yemek ve içki kültürü dergisi GURME, yönetmenliğini Yayın grubumuzun Genel Yayın Yönetmeni Birol Bebek'in yapacağı programın sunuculuğunu Genel Yayın Koordinatörümüz Gülsüm Gözenler yapacak.

Metgin hakkında;

Gurme Sürpriz Yemek programının ana sponsoru Metgin 1989 yılında iki çocukluk arkadaşı Mehmet Hatay ve Engin Yeşilada tarafından Lefkoşa’da kuruldu.

İki arkadaşın sıfırdan kurduğu ortak şirketi, bugün 95 çalışanı, 55 satış ve dağıtım aracı, 3100m2’lik ofis, kuru gıda, temizlik ve soğuk hava depoları ile pazarın en güçlü firmalarından.

Uzun yıllardır vergi sıralamasında ilk 10 içinde yer alan şirket pazar dinamiklerinin belirlenmesinde ve pazarın yönetilmesinde büyük bir rol oynuyor. Şirket bugün kurucularının gösterdiği hedeflere doğru takım olarak koşmaya devam etmektedir.

1989 yılında Hollanda’dan konserve bezelye ithalatı ile başlayan serüveni şimdilerde, dünya devlerinin KKTC distribütörlüğüne kadar uzanmış durumda.

Metgin, temsil ettiği dünya markalarıyla, faaliyet gösterdiği, hızlı dönen tüketim malları (FMCG) sektöründe Kuzey Kıbrıs'ın en büyük satış, dağıtım ve pazarlama şirketi. Son 4 yıldır Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan Vergi Rekortmenleri listesinde ilk sırada yer alıyor.

Mondeléz, Kraft, Henkel - Schwarzkopf, Friesland Campina, Danone, Arla, Savola Grup, Itex -Iceland gibi, yıllık ciroları milyar dolar’lar üzerinde olan dünya devleri Metgin ile KKTC tüketicilerine ulaşıyor.

Bunların yanı sıra Türkiye’nin en büyük ulusal markalarından Tamek, Evyap, Banvit, Bahçıvan, Namet, Pakmaya, Ovalette ürünleri de Metgin tarafından tüketicilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

2004 yılından beri ISO 9000 kalite belgesine sahip olan şirket gün geçtikçe profesyonelleşerek kurumsallaşma noktasına ulaşmıştır.

Mutfağın yer aldığı Erülkü Süpermarket ise sektöründe 40 yıllık bir geçmişe sahip. Beşbin metrekarelik kapalı alan ve binlerce metrekare açık alandan oluşan süpermarket sektöründe lider.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA