25 Nisan 2019
  • Lefkoşa22°C
  • Mağusa21°C
  • Girne23°C
  • Güzelyurt21°C
  • İskele21°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara15°C

KIBRIS’IN İLK DİŞ HASTANESİ HİZMETE GİRİYOR

Kıbrıs’ın ilk diş hastanesi hizmete giriyor

15 Ağustos 2014 Cuma 17:50

 GAÜ ve Dentistanbul işbirliğinde açılacak diş hastanesi ekim sonunda kapılarını açacak

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 30’uncu akademik yılına girerken, sağlık ve eğitim alanında gerçekleştirmiş olduğu yatırımlarına eklediği diş hastanesi projesi Ekim 2014 sonunda ilk hastasını almaya başlıyor.

GAÜ, Türkiye’nin ilk diş hastanesi Dentistanbul ile ağız ve diş sağlığı alanında eğitim ve hizmet sunmayı öngören işbirliği protokolü imzalamasının ardından gerçekleştirilen fizibilite çalışmaları ve planlamalar sona erdi. Girne Amerikan Üniversitesi Millenium Binası Başkanlık Ofisinde gerçekleşen değerlendirme toplantısının ardından Dentistanbul Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özel ve GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar açıklamalarda bulundu.

 Özer, “GAÜ ile birlikte bu projeyi hayata geçiriyor olmak onur ve mutluluk verici”

Dentİstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özer yapmış olduğu açıklamada, gerçekleştirmiş oldukları işbirliği anlaşması ve çok yakında hizmete girecek olan diş hastanesi için heyecanlı olduklarını belirterek, Dentİstanbul için Girne Amerikan Üniversitesi ile aile olmak ve birlikte bu projeyi hayata geçiriyor olmanın onur ve mutluluk verdiğini ifade etti. Özer, yaklaşık 5 ay önce Girne Amerikan Üniversitesi ile diş hastanesi kurmak ve GAÜ’nün tıp alanındaki mevcut yatırımlarının içerisinde bulunabilmek amacıyla bir protokol gerçekleştirdiklerini bildirerek, 5 aylık süreçte sağlık alanında yapılabilecek yatırımların yerleri ve lokasyonları ile ilgili tespitlerin gerçekleştirildiğini söyledi. Özer, Ekim ayının sonunda hasta kabulüne başlayabileceklerini vurguladı.

Özer, gelecekte Dentİstanbul ve Girne Amerikan Üniversitesi olarak el ele daha iyi projelere imza atacaklarına inandığını ifade etti.

Serhat Akpınar, “Girne’yi sağlık turizminin merkezi haline getireceğiz”

GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ise, aynı heyecanı kendilerinin de paylaştığını belirterek, GAÜ olarak yaklaşık 5 aydır çok yönlü çalışmalar ve geliştirebilecek her türlü adımı attıklarını bildirdi. Sürecin bu denli heyecanlı bir şekilde gelişiyor olmasıyla birlikte, önümüzdeki günlerde projenin çok farklı aşamalarının da kamuoyu ile paylaşılacağını söyleyen Akpınar, GAÜ’nün sağlık alanlarında ortaya koymuş olduğu yaklaşımlar ve gelişim programında, özellikle eğitim fakültesiyle, eczacılık ve diş hekimliği fakülteleri ile de kendini geliştirme noktasında iyi adımlar atmış durumda olduğunu vurguladı. Önümüzdeki yıl ilgili bölümlere öğrenci alma yoluna gideceklerini dile getiren Akpınar, “Girne’yi sağlık turizminin merkezi haline getireceğiz” dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA