15 Temmuz 2019
  • Lefkoşa29°C
  • Mağusa28°C
  • Girne29°C
  • Güzelyurt26°C
  • İskele28°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara21°C

KANSERLE SAVAŞ İÇİN AFİŞ VE SLOGAN YARIŞMASI

Kanserle Savaş için Afiş ve Slogan Yarışması

25 Mart 2014 Salı 08:43

Kansere karşı genç kuşaklarda bilinç ve duyarlılığı artırmayı amaçlayan, öğrencilere yönelik afiş ve slogan yarışması Asbank’ın desteğiyle yapılıyor.

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı, kanser hastalığı ile savaşta özellikle genç kuşağı bilinçlendirmek ve duyarlılığı artırmak için “Kanserle Savaş için Afiş ve Slogan Yarışması” düzenliyor.

Asbank Genel Müdürü Bülent Berkay’ı ziyaret ederek konuyla ilgili işbirliği protokolunu sonuçlandıran Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Nüket Gündüz’ün basına verdiği bilgiye göre; Asbank Ltd. sponsorluğunda bu yıl on üçüncüsü düzenlenecek yarışma; ana okul, ilkokul, ortaokul, lise, kolej, özel okul, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve meslek lisesi öğrencilerine yönelik yapılacak.

Yarışma, “Sigara ve Kanser”, “Beslenme ve Kanser”, “Çevre ve Kanser”, “Spor ve Kanser” konularında gerçekleştirilecek. Öğrenciler, afiş ve slogan çalışmalarını 28 Mart 2014'e kadar “ 20 Atatürk Meydanı, Mahkemeler Karşısı-Lefkoşa ” adresindeki Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na teslim edebilecekler.

Herhangi bir teknik veya malzemeyle yarışmaya katılacak öğrencilerin, yapacakları çalışmanın boyutunun 50x70 cm, sadece ana sınıf ve ilkokul 1-2-3 sınıfları için ise A3 boyutunda olması gerektiği belirtilirken, çalışmanın daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış olması gerektiği de vurgulandı.

Yarışma ödülleri Nisan ayı içinde düzenlenecek etkinlikle sahiplerine verilecek.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA