08 Temmuz 2020
  • Lefkoşa21°C
  • Mağusa24°C
  • Girne23°C
  • Güzelyurt20°C
  • İskele24°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara18°C

“İYİLİK GÖNÜLLÜSÜ” GENÇLER, KARŞILIK BEKLEMEDEN İYİLİK YAPMAYI ÖĞRENİYOR

Kıbrıs Vakıflar İdaresi bünyesinde gönüllü gençlerin oluşturduğu “İyilik Gönüllüsü” gençler, hayır işleri projeleri geliştirip, Vakıflar’ın desteği ile hayata geçiriyor

“İyilik Gönüllüsü” Gençler, karşılık beklemeden iyilik yapmayı öğreniyor

24 Mart 2016 Perşembe 16:46

24 Mart 2016- Yaptığı hayır işleri ile toplumda marka haline gelen ve “karşılık beklemeden iyilik yap” düşüncesiyle 445 yıldır faaliyetlerini sürdüren Kıbrıs Vakıflar İdaresi,  iyilik yapma, yardımlaşma ve vakıf düşüncesinin toplumda yaygınlaşmasına öncülük etmeyi sürdürüyor.

Hayırseverlik ve dayanışmanın toplumda gelişmesi hedefiyle Vakıflar bünyesinde gönüllü gençlerin oluşturduğu “İyilik Gönüllüleri”, vakıf kültürünü öğrenerek, hayır işleri yapıyor.

Farklı okulların öğrencilerinden gönüllülük esasıyla oluşturulan farklı yaşlardaki “İyilik Gönüllüleri” üyeleri,  kendileri hayır işleri projesi geliştirip, Vakıflar’ın desteği ile bu projeleri hayata geçiriyor

Bu kapsamda, Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter ve diğer yöneticiler, “İyilik Gönüllüleri” ekibi gençlerle, İkinci Bahar Huzur Evi’ni, Lefkoşa’nın tarihi semti Samanbahçe sakinlerini ve Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde bulunan hayvan barınağını ziyaret etti.

İkinci Bahar Huzur Evi’nde kalan yaşlı vatandaşlarla ve Samanbahçe sakinleri ile sohbet edip, ihtiyaçlarını ve hatırlarını soran ekip, çeşitli yardımlarda bulundu. Hayvan barınağındaki hayvanlar için de yiyecek yardımı yapıldı.

2-002.jpg

BENTER: “HAYIRSEVERLİĞİN TOPLUMDA YAYILMASINA ÖNEM VERİYORUZ”

Ziyaretlerle ilgili açıklama yapan,  Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, Vakıflar’ın 445 yıldır ayakta olduğuna vurgu yaparak, karşılık beklemeden iyilik yapmayı anlatmanın ve yaymanın Vakıflar İdaresi olarak görevleri olduğunu söyledi.

Bu tür etkinlikler düzenlemekten mutlu olduklarını ifade eden Benter, Vakıflar’ın yeniden yapılandırılması projesi kapsamında, hayırseverliğin toplumda yayılmasına önem verdiklerini kaydetti.

Benter, “Bugün görüyorum ki burada bulunan 15 iyilik gönüllüsü çocuğumuzla bunu başarma yolunda ilerliyoruz. Dileğimiz adadaki her ferdin bir gün iyilik gönüllüsü olması” dedi.

“İyilik Gönüllüsü” gençler de, Vakıflar’ın desteği ile her hafta bir etkinlik düzenlemek istediklerini belirtti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA