20 Nisan 2021
  • Lefkoşa19°C
  • Mağusa23°C
  • Girne21°C
  • Güzelyurt19°C
  • İskele23°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara11°C

İSGÜM, “GÜVENLİ TURİZM” İÇİN UYARILARDA BULUNDU

 İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi (İSGÜM) pandemi sürecinde “güveli turizm” için uyarılarda bulundu. 

İSGÜM, “Güvenli Turizm” İçin Uyarılarda Bulundu

03 Mart 2021 Çarşamba 16:55

 İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi (İSGÜM) pandemi sürecinde “güveli turizm” için uyarılarda bulundu. 
İSGÜM adına yazılı açıklama yapan iş sağlığı ve güvenliği uzmanı eğitmen Umut Kurşun pandemi dolayısıyla ulaşım, konaklama, otel ve yeme-içme tesislerinde iş sağlığı güvenliğinin,  iş hijyeni önlemlerini alınmasının ve bunu ispatlayıcı belgesinin bulundurulmasının turistlerde güven tesisi için önemine işaret etti.   
Dünya ile rekabet edebilmek için “güvenli turizm” sertifika programlarına hazırlıklı olunması gerektiğini anlatan Kurşun, turistik işletmelerinin açılıp, sıkı bir denetimle hijyen kriterleri için hazırlıklara başlaması gerektiğini söyledi. 
Bu bağlamda sertifikasyon sürecini yönetecek bir personel görevlendirmesi gerektiğini anlatan Kurşun, gerekli protokollerin hazırlanması ve eğitim süreçlerinin tamamlanmasının önemine işaret etti.  
Yolcu sağlığı ve güvenliği, çalışan sağlığı ve güvenliği,  tesislerde sağlık ve güvenlik önlemleri,  ulaşım araçlarında alınan sağlık ve güvenlik önlemlerine gereken önemin verilmesi gerektiğini anlatan Kurşun yaz sezonunun nasıl geçeceğinin bu konularda alınacak tedbirlere göre şekilleneceğini vurguladı. 
“Güvenli üretim, güvenli hizmet kriterlerini sağlayıp sağlıkçılarımız ve halkımız ile işbirliği ile Mart ayı sonuna kadar salgını kontrol atına alıp olağan seviyelere çekmeliyiz” diyen Kurşun, ülkeye gelen turistlerin temas ettikleri tüm sektörlerin, başta turizm tesisleri, restoranlar ve marketlerde gerekli önlemlerin alınmasını istedi. 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA