27 Haziran 2019
  • Lefkoşa22°C
  • Mağusa23°C
  • Girne23°C
  • Güzelyurt20°C
  • İskele23°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara19°C

HARMANCI: “SORUNLAR UZLAŞI İLE MUTLAKA ÇÖZÜLECEK”

Harmancı: “Sorunlar uzlaşı ile mutlaka çözülecek”

30 Mayıs 2014 Cuma 17:23

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı ve Belediye Meclis Üyesi adayları, seçim ziyaretleri çerçevesinde Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği’ni ziyaret etti. Başkan Cafer Gürcafer ve Yönetim Kurulu üyelerinden sektöre ilişkin bilgiler alan ve sorunlarını dinleyen Harmancı, projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Müteahhitlerin LTB ile yaşadığı sorunların bilgisini aldıklarını, LTB ile çalışan bazı müteahhitlerin LTB’den alacakları olduğunu belirten Harmancı, mevcut yönetimin yaşanan sorunlara karşı izlediği tavrın yanlışlığına dikkat çekti. Yaşanan sorunları yargı kararlarına saygı göstererek, uzlaşı yolu ile çözme yolunu seçeceklerini belirten Harmancı, “Keşke maddi sorunlarla ilgili diğer bazı özel şirketlere gösterilen hassasiyetin yarısı yerli müteahhitlere de gösterilseydi” dedi.

Bazı konularda mahkeme tarafından alınan kararların hiçe sayıldığını söyleyen Harmancı, bunun yanlışlığına vurgu yaptı ve “Hukuk devleti olduğumuzu iddia ediyorsak, buna her idarecinin de saygı duyması gerekmektedir” diye konuştu.

Göreve geldikten sonra yarım kalmış işlerle ilgili uzlaşı yolu ile ilerleme kaydedilmesini sağlayacaklarını vurgulayan Harmancı, bu işlerin başında salhane konusuna yer verileceğini kaydetti. Mevcut yönetimin Salhane konusunda da gerekli adımları atmaktan ısrarla kaçındığını ve çözüm yollarını zorlamadığını belirten Harmancı, Salhanenin, hem gıda güvenliği, hem de gelir anlamında önemli olduğunu ve bu konunun bir an önce çözümlenmesi gerektiğini ifade etti.

Gürcafer: “Harmancı’nın topluma katkı sağlayacağı inancındayız”

Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer ise, Müteahhitler Birliği ile belediyeler arasında büyük sıkıntılar yaşandığını ancak, seçim dönemi olmasından dolayı bu sorunları gündeme getirmediklerini kaydetti.

Yerel yönetimlerde tekrar tekrar aday olunmasının doğru olmadığını ve bunu bir nevi diktatörlük olarak nitelendiren Gürcafer, bu durumun verimliği de düşürdüğünü kaydetti.

Gürcafer, LTB Başkan adayı Mehmet Harmancı’nın kısa dönem dahi olsa hem bakanlık döneminde yaptığı icraatlar, hem de çalışkan kişiliği sayesinde Kıbrıs Türk halkının özlem duyduğu siyasetçi olduğunun altını çizdi. Harmancı’nın Kıbrıs Türk toplumuna olumlu katkılar sağlayacağı inancında olduğunu ifade eden Gürcafer, Harmancı’nın siyaset sahnesinde olması gereken birisi olduğunun altını çizerek, çağdaşlaşma, yeniliğin hüküm sürdüğü bir yönetim anlayışı ile çalışmalarını hayata geçireceklerine dair inançlarının tam olduğuna vurgu yaptı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA