26 Ocak 2020
  • Lefkoşa15°C
  • Mağusa15°C
  • Girne16°C
  • Güzelyurt13°C
  • İskele15°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara6°C

GİRNE ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANESİ KİTAP BAĞIŞLARIYLA ZENGİNLEŞİYOR

Türkiye İş Bankası KKTC Müdürü Kaan Tokat, Girne Üniversitesi Kütüphanesi’ne kitap bağışında bulundu.

Girne Üniversitesi Kütüphanesi kitap bağışlarıyla zenginleşiyor

30 Nisan 2016 Cumartesi 18:21

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafında yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi’ne gelen Türkiye İş Bankası KKTC Müdürü Kaan Tokat’ı Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu ve Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker’in karşıladığı bildirildi. Girne Üniversitesi Kütüphanesi’nde gerçekleşen bağış etkinliğinde Girne Üniversitesi personeli ve akademisyenleri hazır bulundular.Türkiye İş Bankası KKTC Müdürü Kaan Tokat, Girne Üniversitesi Kütüphanesi’ne İş Bankası Yayınları kitaplarından oluşan yüzün üzerinde kitap bağışladı.

Prof. Dr. İlkay Salihoğlu: “Girne Üniversitesi Kütüphanesi Kütüphanesine Yapılan Bağış Hem Öğrencilerimize Hem De Toplumumuza Katkı Sağlayacak”

Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, kitap bağışı töreninde yaptığı konuşmada Türkiye İş Bankası’na değerli katkılarından dolayı teşekkür etti. “Türkiye İş Bankası, cumhuriyetimizin bankasıdır. Cumhuriyet kurulur kurulmaz kurulan bankalardandır. Asıl konumuz Türkiye İş Bankası Yayınları Kültür Yayınları her ne kadar ayrı şirket yapsa da bunları müdürümüz Kağan Bey lütfettiler bize kitap bağışında bulundular. Biz de böyle bağışlara hiç bir zaman hayır demeyiz; her zaman başımızın üzerinde yerleri var. Toplumların yaşaması, gelişmesi ve ileriye gitmesi hem kendi kültürlerini sürdürmeleri hem de diğer kültürleri tanımalarıyla mümkündür. Türkiye İş Bankası’nın yapmış olduğu bu Kültür Yayınları her ikisine de katkı sağladığı gibi, bizim gibi eğitim veren kurumlara da katkısı oluyor ve eğitim kurumlarının gelişmelerine; hem öğrencisine hem de toplumuna daha iyi hizmet vermesine katkı sağlıyor. O nedenle Girne Üniversitesi Kütüphanesi’ne yapılan bu kitap bağışı kitap sayısıyla doğru orantıda değil; tam tersi bu bir fikri düşünceyi felsefeyi yansıttığı için her şeyin fevkindedir; çok çok nadir birşeydir. Bunu düşünen ve yapan hem kuruma hem kurum elemanlarına kendi üniversitem adına çok çok teşekkür ederim” dedi.

Kaan Tokat: “Bugün Bağışladığımız Kitaplar, Girne Üniversitesi Kütüphanesi’ne Yapacağımız Bağışlarımızın Bir Başlangıcıdır”

Türkiye İş Bankası KKTC Müdürü Kaan Tokat ise, kitap bağışlarının devamının geleceğine vurgu yaparak; “Girne Üniversitemizin kütüphane bölümüne yapacağımız katkının da devamını yerinde gördük. Bizim için o açıdan da iyi oldu. Bunu bir başlangıç olarak kabul edin. Devamını getireceğiz” dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA