22 Nisan 2019
  • Lefkoşa16°C
  • Mağusa15°C
  • Girne17°C
  • Güzelyurt13°C
  • İskele15°C
  • İstanbul13°C
  • Ankara10°C

GAÜ’NÜN İŞBİRLİKLERİ SÜRÜYOR

GAÜ’nün işbirlikleri sürüyor

26 Mayıs 2014 Pazartesi 13:13

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü akademik işbirlikleri çerçevesinde Bahar 2013-2014 döneminde Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi ile ortak tasarım stüdyoları çalışmaları gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde Mersin Üniversitesi Mimarlık Bölümü üçüncü sınıf stüdyo dersi kapsamında Mart ayında Mersin Üniversitesi'nde bir araya gelen GAÜ Mimarlık Bölümü öğretim üyeleri Hassina Nafa ve Hoda Yazdian eşliğinde 25 öğrenci Mersin'de bulunan arazi çalışmasında bulundu. Dönem boyunca online ve dijital jüriler gerçekleştiren ve Girne Amerikan Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi arasında kurulan canlı bağlantılar ile gerçekleşen derslerin ardından, her iki üniversitenin öğrencileri “Bilim Müzesi ve Merkezi” başlıklı projelerini hazırlayarak,  dönem sonu sergisi ve jürisi için Girne Amerikan Üniversitesi'nde bir araya getirildi. Mersin Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Meltem Uçar ve Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yasemin Sarıkaya Levent eşliğinde Girne Amerikan Üniversitesi Mimarlık Bölümünde ortak sergi ve jüriye her iki üniversiteden toplam 50 öğrenci katıldı ve çalışmalar öğretim üyeleri tarafından değerlendirildi.

GAÜ Mimarlık Bölümü'nün akademik işbirlikleri çerçevesinde bir diğer ortak tasarım stüdyosu GAÜ ve ODTÜ arasında üçüncü ve dördüncü sınıf  mimari tasarım stüdyoları işbirliği oldu. Mart ayında Lefkoşa Surlariçi ve yeşil hat üzerinde çalışmak üzere, 70 öğrenciyle birlikte Orta Doğu Teknik Üniversitesi mimari tasarım stüdyosu yürütücüleri Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, Prof. Dr. Zeynep Mennan ve Doç. Dr. Lale Özgenel GAÜ ziyaretinde bulundular. Ortak tasarım stüdyosunun jüri değerlendirmeleri için GAÜ mimarlık bölümü tasarım stüdyosu öğretim elemanları Yrd. Doç. Dr. Senem Zeybekoğlu Sadri ve Yrd. Doç. Dr. Hossein Sadri eşliğinde üçüncü sınıf mimarlık bölümü öğrencileri ODTÜ Mimarlık bölümünde biraraya geldiler.

GAÜ ve ODTÜ Öğrencilerinin Surlariçi Projeleri Lefkoşa’da Sergilenecek

Konuyla ilgili GAÜ Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesinden yapılan açıklamada, GAÜ ve ODTÜ öğrencilerinin  Lefkoşa Surlariçi ve yeşil hat üzerinde gerçekleştirdikleri ortak incelemeler sonucunda oluşturulan öneri projelerinin tasarım stüdyoları yürütücüleri tarafından değerlendirdiği belirtildi. Ayrıca, GAÜ ve ODTÜ arasında gerçekleştirilen ortak tasarım stüdyosunun çalışmalarının bir araya getirilerek, Lefkoşa'da sergileneceği bildirildi.  

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA