23 Temmuz 2019
  • Lefkoşa26°C
  • Mağusa27°C
  • Girne27°C
  • Güzelyurt23°C
  • İskele27°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara15°C

GAÜ’DEN KITALARARASI EĞİTİM FIRSATI İÇİN 2’NCİ ŞANS

GAÜ’den kıtalararası eğitim fırsatı için 2’nci şans

17 Haziran 2014 Salı 15:17

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) KKTC Liselerinden mezun tüm öğrenci adaylarına yükseköğretim’de 30. yılına özel burslar verileceği kıtalararası GAÜ giriş ve burs sınavının yoğun talep üzerine 2’ncisini gerçekleştireceğini açıkladı.

GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampus’ta 6 Ağustos 2014 Çarşamba günü saat 10.00’da düzenlenecek 2’nci GAÜ 2014 Giriş ve Burs Sınavı ile öğrenci adayları kesintisiz %50, %75 ve %100 burslu eğitim hakkı kazanarak Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıtalararası Kampusları İngiltere, Hong Kong ve ABD Kampüslerinde öğrenim hakkı da kazanacak.

Son Başvuru 5 Ağustos 2014 Salı

Konuyla ilgili GAÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından yapılan açıklamada, 31 Mayıs 2014 Cumartesi günü 687 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen kıtalararası giriş ve burs sınavına olan yoğun talebin ardından, GAÜ’nün kıtalararası kampus fırsatlarından faydalanmak üzere sınava giremeyen öğrenciler için 2’nci sınav hakkının tanındığı bildirildi.

Ayrıca, KKTC liselerinden mezun ya da mezun durumunda olan öğrencilere yönelik Burs ve Giriş Sınavına girmek isteyen adayların KKTC veya TC kimlik kartlarının fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğraf, sınava giriş kaydı için bulundukları liselere ya da Girne Kampus Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurmaları gerektiği ifade edildi. Ayrıca sınav giriş ücreti 50 TL olarak açıklanırken sınav başvurularının 5 Ağustos 2014 Salı günü mesai bitimine kadar devam edeceğinin altı çizildi.

Burs ve Giriş Sınavı ile ilgili detaylı bilginin GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampus Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile www.gau.edu.tr adresi veya kayıt@gau.edu.tr e-posta adresi ile 650 20 00 (dahili: 1185-1179-1221-1198) no’lu telefon numaralarından alınabileceği vurgulandı.

“Burslar Kıtalararası Kampuslarda Geçerli Olacak”

Giriş ve Burs Sıralama Sınavı sonucunda burslu veya burssuz kayıt yaptıran öğrencilerin ise GAÜ İngiltere Canterbury, Singapur, Hong Kong  ve ABD Washington kampusları ile Türkiye Kampusu ilk eğitim binasında eğitimlerine  devam etme hakkı  kazanacağının da vurgulandığı  açıklamada GAÜ’nün öğrenci ve öğrenci adaylarına uluslararası kampuslarında küresel eğitim ve kıtalararası öğrenim hakkı verdiğinin altı çizilerek tüm bursların Kıtalararası GAÜ kampuslarında geçerli olacağı ifade edildi. Ayrıca GAÜ kıtalararası kampusları hakkında ayrıntılı bilgilerin http://www.gau.edu.tr/kurumsal/uluslararasi_kampusler  adresinden alınabileceği bildirildi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA