15 Temmuz 2019
  • Lefkoşa29°C
  • Mağusa28°C
  • Girne29°C
  • Güzelyurt26°C
  • İskele28°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara21°C

GAÜ’DEN DEV ATILIM

GAÜ’den dev atılım

20 Eylül 2014 Cumartesi 14:32

GAÜ Kurucu Rektör ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’ın ortaya koyduğu vizyon ve stratejik plan çerçevesinde Karpaz Yaşam Kampüsü inşaatı sürerken Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs yeni akademik bölümleri ile hızla büyümeye devam ediyor.

 

Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi GAÜ’nün Yeni Dönemi İle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu. Vehbi, “Önümüzdeki Yıl Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi ile Sağlık Alanında Söz Sahibi Olacağız” dedi.

Girne Amerikan Üniversitesi’nin 2014-2015 Akademik yılındaki gelişimleri ve gerçekleştirecek olduğu atılımlar ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan GAÜ CEO’su ve Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi, geçtiğimiz yıl 10 bin 750 olan öğrenci sayısının yeni akademik yılda gelecek olan öğrenciler ile birlikte 13 binin üzerine çıkmasını beklediklerini belirtti.

TIP, DİŞCİLİK VE ECZACILIK FAKÜLTELERİ YOLDA

Vehbi, GAÜ’nün artık KKTC genelinde eğitim veren öğrenci nüfusu açısından 3 büyük üniversite arasında en üstlere yerleştiğini dile getirerek, Tıp, Dişcilik ve Eczacılık fakülteleri hakkında açıklamalarda bulundu.   Girne Amerikan Üniversitesi’nin sağlık alanındaki yatırımlarına değinen Vehbi, önümüzdeki yıl Tıp Fakültesi,  Diş Hekimliği Fakültesi ve Eczacılık Fakültelerini  açma konusunda GAÜ senatosu olarak karar aldıklarını belirterek, GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’ın önerisi ile 2014-2015 Akademik yılını Barış ve Sağlık Yılı olarak ilan ettiklerini bildirdi.

GAÜ SAĞLIK KÖYÜ PROJESİNE DOĞRU İLERLİYOR

Vehbi, 2014-2015 Akademik yılının Barış ve Sağlık yılı ilan edilmesinin, özelde Girne ve Girne Amerikan Üniversitesi, geneldetüm Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yükseköğretime büyük katkı koyacağının altını çizerek, GAÜ’nün sağlık alanında Dubai ve birçok gelişmiş ülkede Sağlık köyü modeli projesine doğru ilerlediğini vurguladı. Vehbi konuşmasının devamında şunları söyledi:

“FLORANCE NİGHTİNGALE 2 YIL İÇERİSİNDE İLK HASTASINI ALACAK”

“Girne Amerikan Üniversitesi  hastane projesi  noktasında şehircilikte son noktalardayız. Önümüzdeki bir aylık süreçte süratle inşaat çalışmaları başlayacak. Yaklaşık 2 yıl içerisinde de GAÜ Florance Nightingale  Hastanesi olarak ilk hastasını almaya başlayacak. Kasım ayı içerisinde ilk diş hastamızı GAÜ Dentİstanbul olarak alacağız. Bu işbirliğinin devamında Dentİstanbul ile birlikte Türkiye genelindeki hastaneleri klinikleri de devrede olacak şekilde Diş Hekimliği Fakültemizin kuruluşu da buna paralel olarak gerçekleşecek. Bunun yanında iki önemli markayla göz ve rehabilitasyon  konularında da iş birliği çalışmalarımız son aşamaya geldi. Yakında imzalar atılacak. Önümüzdeki yıl KKTC’de sağlık alanında çok ciddi gelişmeler ve yenilikler olacak” dedi.

“SAĞLIK TURİZMİ KKTC’DE İVME KAZANACAK”

GAÜ’nün kuruluşunda başlattığı üniversiteleşme hareketi ile Kuzey Kıbrıs’ın bir yüksek öğrenim ve üniversite adası olduğunu hatırlatan Vehbi,  GAÜ’nün 30 yılına girmesiyle birlikte ülkeyi sağlık turizmi ve eğitiminde uluslararası çekim merkezi yapma hedefi ile çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti. GAÜ’nün dünya markalarının standartlarında hizmet sunarak eğitim vereceğini de sözlerine ekleyen Vehbi, sağlık turizmi noktasında da adanın turizm merkezi olan Girne’nin  turizmciler ve oteller ile de iş birliği içinde sağlık turizminin çekim merkezi yapılacağını ve 12 ay devam eden turizmin yaratılacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA