22 Nisan 2019
  • Lefkoşa12°C
  • Mağusa10°C
  • Girne13°C
  • Güzelyurt9°C
  • İskele10°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara0°C

GAÜ UÇAN MELEKLERİNDEN HUZUREVİNE ANLAMLI DESTEK

GAÜ uçan meleklerinden huzurevine anlamlı destek

21 Temmuz 2014 Pazartesi 11:49

Girne Amerikan Üniversitesi’nin tüm kesimlere örnek olan sosyal farkındalık projesi ‘Uçan Melekler’, huzurevi sakinlerinin sorunlarına dikkat çekerek çağrıda bulundu.

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Beşeri Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Hemşirelik Yüksekokulu tüm kesimlere örnek olacak sosyal sorumluluk projesi Uçan Melekler-Flying Angels yaşlı bakım ve destek projesi kapsamında Lapta Huzurevi sakinlerine psikolojik destek sunuyor.

Beyzade: “Belirli Aralıklarda Huzurevi Desteklerimiz Devam Edecektir.”

Uçan Melekler- Flying Angels proje koordinatörü Günay Beyzade’nin yaptığı açıklamada, proje hedefinin toplumun tüm kesimlerine hizmet götürerek yardıma muhtaç kesimler ile yaşlıların ve çocukların bakımı yanında eğitimlerini sağlamak olduğu, bu kapsamda belirli aralıklarda Girne Bölgesinde hizmet vermekte olan Lapta Huzurevi’ne tıbbi ve psikoljik desteğin GAÜ Öğretim görevlileri ve öğrencileri tarafından verildiğini belirtti.

Ayrıca toplumumuzun çoğunun çaliştığını, yaşlılara ve okul öncesi  çocuklara pek vakit ayrılmadığını, Uçan Melekler’in ise ailelere destek olarak, çocukların ve yaşlıların değerlerini daha iyi kavratabilmek için böyle bir projeyi uygulamaya koyduklarını dile getirdi.

Proje kapsamında yardım ve hizmet almak isteyen vatandaşların 650 20 00 no’lu telefondan 1280’e veya Proje Koordinatörlüğüne 0548 830 06 18 no’lu telefondan doğrudan ulaşabileceğinin altının çizildiği açıklamada topluma ve insan gelişimine katkı için GAÜ Uçan Meleklerinin güçlü toplumun temeli mutlu ve sağlıklı çocuk ile insandır ilkesi çerçevesinde projeyi diğer kentlere de yaymayı hedeflediği vurgulandı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA