18 Haziran 2019
  • Lefkoşa29°C
  • Mağusa30°C
  • Girne29°C
  • Güzelyurt26°C
  • İskele30°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara25°C

GAÜ GİRİŞ VE BURS SINAVI 31 MAYIS’DA GERÇEKLEŞİYOR

GAÜ giriş ve burs sınavı 31 Mayıs’da gerçekleşiyor

29 Mayıs 2014 Perşembe 13:00

  • Öğrenci adaylarına GAÜ’den küresel eğitim fırsatı ve kesintisiz burs verileceği açıklandı.
  • GAÜ giriş ve burs sınavı başvuruları 31 Mayıs Cumartesi gününe kadar devam ediyor

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) KKTC Liselerinden mezun tüm öğrenci adaylarına yükseköğretim’de 30. yılına özel burslar verileceğini açıkladı.

GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs’te 31 Mayıs 2014 Cumartesi günü saat 10.00’da düzenlenecek GAÜ 2014 Giriş ve Burs Sınavı ile öğrenci adayları kesintisiz %50, %75 ve %100 burslu eğitim hakkı kazanarak Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıtalararası Kampüsleri İngiltere, Hong Kong ve ABD Kampüslerinde öğrenim hakkı da kazanacak.

Konuyla ilgili GAÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından yapılan açıklamada KKTC liselerinden mezun ya da mezun durumunda olan öğrencilere yönelik Burs ve Giriş Sınavına girmek isteyen adayların KKTC veya TC kimlik kartlarının fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğraf, sınava giriş kaydı için bulundukları liselere ya da Girne Kampüs Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurmaları gerektiği ifade edildi. Ayrıca sınav giriş ücreti 50TL olarak açıklanırken sınav başvurularının 30 Mayıs 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar devam edeceğinin altı çizildi.

“Sınav Giriş Başvurusu KKTC Liselerinin Tümünde Yapılabilecek”

Burs ve Giriş Sınavı ile ilgili detaylı bilginin GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile www.gau.edu.tr adresi veya kayıt@gau.edu.tr e-posta adresi ile 650 20 00 (dahili: 1185-1179-1221-1198) no’lu telefon numaralarından alınabileceğinin de belirtildiği açıklamada öğrenci adaylarının ayrıca ülke genelindeki tüm liselere sınav için başvurabileceği de vurgulandı.

Burslar Kıtalararası Kampüslerde Geçerli Olacak”

Giriş ve Burs Sıralama Sınavı sonucunda burslu veya burssuz kayıt yaptıran öğrencilerin ise GAÜ İngiltere Canterbury, Singapur, Hong Kong  ve ABD Washinghton kampüsleri ile Türkiye Kampüsü ilk eğitim binasında eğitimlerine  devam etme hakkı  kazanacağının da vurgulandığı  açıklamada GAÜ’nün öğrenci ve öğrenci adaylarına uluslararası kampüslerinde küresel eğitim ve kıtalararası öğrenim hakkı verdiğinin altı çizilerek tüm bursların Kıtalararası GAÜ kampüslerinde geçerli olacağı ifade edildi. Ayrıca GAÜ kıtalararası kampüsleri hakkında ayrıntılı bilgilerin http://www.gau.edu.tr/kurumsal/uluslararasi_kampusler  adresinden alınabileceği bildirildi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA