27 Mayıs 2019
  • Lefkoşa31°C
  • Mağusa33°C
  • Girne31°C
  • Güzelyurt30°C
  • İskele33°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara26°C

GAÜ GELECEĞİN PİLOTLARI İLE IFTE’DE BULUŞUYOR

GAÜ geleceğin pilotları ile ıfte’de buluşuyor

25 Eylül 2014 Perşembe 10:15

gau_pilotaj2Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Uluslararası Havacılık Yüksekokulu “Göklerin Hakimi Ol” sloganı ile “İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı (IFTE)” na katılıyor.

Havacılık sektöründe oterite olmuş dünya çapında markaların yer alacağı “Havacılık Eğitim Fuarı” bünyesinde boy gösterecek olan GAÜ, geleceğin pilotları ile fuarda biraraya geliyor. 17-18 Ekim 2014 tarihlerinde İstanbul Dünya Ticeret Merkezinde gerçekleşecek olan fuar’da çeşitli konferans, söyleşi ve yarışmaların gerçekleşeceği belirtilirken, havacılık sektörüne dair branşların fuar bünyesinde tanıtılacağı bildirildi. Fuar organizasyonu ile ilgli detaylı bilgiye ulaşmak için www.ifteistanbul.com adresine başvurulabileceğ belirtildi.

 

GAÜ Pilotaj Bölümü Öğrenci Alımına Başlıyor

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 30’uncu akademik yılını kutlamaya hazırlanırken, Pilotaj eğitimine küresel boyutta yeni bir hareket getirerek, Eylül 2014’te öğrenci alımına başlayacağı bildirildi.Ayrıca, küreselleşen dünyada, havacılık sektörünün gelişmesi ve pilot ihtiyacının artması ile birlikte havacılık alanına ilgilinin arttığı bildirildi. Bu doğrultuda KKTC’de kurulu bir Üniversite tarafından  ilk kez dünya standartlarında büyük bir oluşuma girildiğinin belirtildiği açıklamada, 4 adet yeni jenerasyon tek motor glass kokpit uçak, 1 adet yeni jenerasyon çift motor glass kokpit uçak  ve 2 adet tek ve çok motorlu ileri seviye FNPT uçak simülatörü ile geleceğin lider pilotlarını yetiştirmeyi hedeflediğini belirtti. Eylül 2014’te öğrenci alımlarının başlayacağı belirtilen açıklamada, eğitimlerin teorik  kısmının GAÜ Kıbrıs yerleşkesinde, pratik kısmının ise İstanbul’da bulunan uçuş okulu bünyesinde olmak üzere 2 adımda gerçekleşeceği belirtilirken, her iki merkezde de son teknoloji ürünü simülattörler ile pilotaj eğitiminin verileceği ifade edildi.

GAÜ Pilot Adaylarını Göklerin Hakimi Olmaya Davet Ediyor

Ayrıca, EASA onaylı yurtdışı eğitim ve çözüm ortakları ile eğitim uçağı, simülatör, eğitim materyalleri konularında gerekli çalışmaların yapıldığı ve uluslararası standartlarda akademik ve modüler pilotaj eğitimi (PPL, CPL, ATPL, MCC) verilmesi için çalışmalarda sona gelindiğinin belirtildiği açıklamada “3 Kıta Tek Üniversite” ve  “Göklerin Hakimi Ol” sloganı ile GAÜ’nün ülke üniversiteleri arasında bir ilki gerçekleştirerek geleceğin havacılık profesyonellerini yetiştirmek üzere Türkiye Cumhuriyeti’nde ve KKTC’de eğitime hazır olduğunun altı çizildi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA