19 Temmuz 2019
  • Lefkoşa31°C
  • Mağusa32°C
  • Girne31°C
  • Güzelyurt29°C
  • İskele32°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara23°C

EROĞLU, TÜRKİYE TURKCELL CEO’SU SÜREYYA CİLİV’İ KABUL ETTİ

Eroğlu, Türkiye Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv’i kabul etti

28 Mart 2014 Cuma 10:32

          

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, dün, Türkiye Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv’i kabul etti. Kabulde, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, kabulde ilk sözü alan Ciliv, Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde Cumhurbaşkanı Eroğlu liderliğinde yakalanan olumlu momentumun devam etmesini diledi.

Ciliv, Eroğlu’nun uzun süredir tutarlı bir stratejiyle iyi bir liderlik gösterdiğini söyledi.

KKTC’yi çok önemsediklerini anlatan Süreyya Ciliv, Cumhurbaşkanı Eroğlu’na Turkcell hakkında bilgi vererek, Avrupa’nın en hızlı büyüyen operatörü olduklarına dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, Turkcell’in KKTC’ye geldiği günden beri güzel işler yaptığına dikkat çekerek, “Katkılarınız beğenilen işlerdir. Sosyal sorumluluk çerçevesinde katkılarınız da halkımız tarafından takdir edilmektedir” dedi.

Turkcell’in her geçen gün geliştiğini ifade eden Eroğlu, kurumun halkla diyaloğunu da her geçen gün geliştirdiğini belirtti.

Eroğlu, Kıbrıs sorununun uzun yıllardan beridir gündemde olduğunu anımsatarak, “İnşallah bu son uğraş olumlu sonuçlanır ve KKTC ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasında olumlu bir anlaşma yapılabilir” diye konuştu.

Anavatan Türkiye’nin de her zaman KKTC’nin yanında olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı, bu durumun Kıbrıs Türk halkını memnun ettiğini kaydetti.

Foto: Turkcell CEO

Telsim heyeti TAK’ı ziyaret etti

KKTC Telsim Genel Müdürü Rasim Karas ve yardımcısı Fevzi Tanpınar, Türk Ajansı Kıbrıs’ı ziyaret ederek kurum müdürü Neriman Saygılı’yla görüştü.

Görüşme öncesi Saygılı’ya, Telsim ve FODER’in ortak düzenlediği “Kıbrıs’ta Kadın Olmak” sergisinde de sergilenen Yıltan Taşçı’nın “Sesta Örerken” isimli fotoğrafı takdim edildi.

Karas

KKTC Telsim Genel Müdürü Rasim Karas konuşmasında Saygılı’ya yeni görevinde başarı dileyerek, Telsim’in bu yıl tüm çalışmalarında kadını öne çıkardığını ve kadın temasını işlediğini hatırlattı.

Karas, Türk Ajansı Kıbrıs’a her türlü desteği vermeye hazır olduklarını da ifade etti.

Saygılı

TAK Müdürü Neriman Saygılı da gerek iletişim gerekse diğer alanlarda Telsim’den destek görmeye devam edildiğini belirterek, Türk Ajansı Kıbrıs’ı, hem habercilik, hem sürat, hem de çalışanlarla ilgili  daha iyi noktalara taşımak istediklerini söyledi.

TAK personelinin emektar çalışanlar olduğunu, gecesini gündüzüne katarak çalıştığını ve genelde haberlerde isimleri görünmese de, basın dünyasının arkasındaki gizli kahramanlar olduklarını dile getiren Saygılı, ziyaret için Telsim heyetine teşekkür etti.

Kadının, Kıbrıs’ta eğitimi ve emeğiyle çok önemli bir yere sahip olduğunu da kaydeden Saygılı, “Kıbrıs’ta Kadın Olmak” sergisinden bir fotoğrafın kendisine armağan edilmesinin anlamlı olduğunu belirtti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA