22 Ağustos 2019
  • Lefkoşa34°C
  • Mağusa34°C
  • Girne31°C
  • Güzelyurt29°C
  • İskele34°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara26°C

DP-UG MEHMETÇİK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: BEYAZIT ADALIER

DP-UG Mehmetçik Belediye Başkan Adayı: Beyazıt Adalıer

03 Haziran 2014 Salı 14:33

Bilgiler7 Aralık 1949 yılında Mehmetçik’te doğdu . İlk ve Orta eğitimini Mehmetçik’te tamamladı. Lise öğrenimini yarım bırakarak Mehmetçik Sancağı’nda göreve başladı. Mehmetçik Sancağı’nda Muhabere Kısım Komutanı oldu ve bu görevden emekliye ayrıldı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

2002 Yılında görevi devraldığım zaman belediyemizin durumu içler acısı idi. Birikmiş avans borçları, personelin Sosyal Sigortaların ve İhtiyat Sandığının eksik yatırımlardan dolayı çok zor günler bizleri ekliyordu. Tüm bu olumsuzluklara karşın“ NE YERİM  NE YEDİRİRİM ” prensibiyle  görevime başlayıp avans borçlarının tümü ödenmiş, meclisimle birlikte aldığımız kararlar doğrultusunda herkese ve her kesime fark gözetmeksizin hizmetlerimiz elimizdeki imkanlar doğrultusunda yapılmıştır.Emekliye çıkmak isteyen 4 çalışanımızın eksik Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımları tamamlanıp emeklilik ikramiyelerini sağlayarak emekliye ayrılmışlardır.

İkinci dönem Mehmetçik Belediye Başkanlığına adaylığımı halkımdan aldığım takdir ve onayla yeniden başvurdum. Deneyim ve birlikteliğimi koruyarak TEMİZ TOPLUM TEMİZ SİYASET ve HAKÇA BİR DÜZEN  için K.K.T.C. Bayrağı altında Anavatanımız Türkiye Cumhuriyetinin bizlere vermiş olduğu destek  ve güvenle  görevimin başına yeniden geldim.

Çalışanlarıma özlük haklarını vererek BÜRO _ İŞ Sendikası ile sözleşme imzalayıp benimle birlikte bu çok sıkıntılı dönemi birlikte sırtlayan çalışanlarımı biraz  olsun rahatlama yoluna gitmiş  katrolanmaları sağlanmış, çalışanlarımın geçmiş dönemlere ait Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı eksik yatırımlarının  tamamlanması için yatırımları başlattım.

Kurtuluş mücadelesi veririrken Milli Mücadele yıllarında merkez konumunda olan Mehmetçik, daha sonra halkımıza yapılan haksızlıklardan dolayı sınırları kısıtlanmış göreve geldiğim ilk günden itibaren Mehmetçik’e yapılan bu haksızlıklara karşı çıkmış, halkımdan aldığım güç ile sivil toplum örgütlerinin meclisimizin kararlılıkları ile yaptığımız mücadele sonucu etraf köylerin Mehmetçik Belediyesine bağlanması ile bu gün Mehmetçik sınırlarını hem Kuzey Akdeniz hem de Güney Akdeniz sahillerine uzatmıştır.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA