11 Ağustos 2020
  • Lefkoşa22°C
  • Mağusa25°C
  • Girne24°C
  • Güzelyurt21°C
  • İskele25°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara19°C

DİMİTRİADİS RUM HÜKÜMETİNİ KAPALI BÖLGE MARAŞ KONUSUNDA TUTUM BELİRLEMEMEKLE SUÇLADI

Dimitriadis Rum Hükümetini Kapalı Bölge Maraş Konusunda Tutum Belirlememekle Suçladı

Dimitriadis Rum Hükümetini Kapalı Bölge Maraş Konusunda Tutum Belirlememekle Suçladı

02 Temmuz 2020 Perşembe 11:23

Kıbrıslı Rumların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ndeki (AİHM) davalarını üslenmesiyle tanınan avukat Ahilleas Dimitriadis, Rum hükümetinin özellikle kapalı bölge Maraş konusunda “tuhaf bir tutum değişikliğine gittiğini” iddia etti.
Politis gazetesi, “Devlet Tutum Belirlesin”  başlığı altında verdiği haberinde, AİHM davalarıyla ünlenen Rum avukat Ahilleas Dimitriadis’in, Rum hükümetinin kapalı bölge Maraş konusunda “tuhaf bir tutum değişikliği gösterdiğini” söylediğini aktardı.
Habere göre Dimitriadis gazeteye yaptığı açıklamada, kapalı bölge Maraş konusundaki asıl sorunun, Rum hükümetinin bu konuda kesin bir tavır sergilememesi olduğunu belirterek, Maraş kökenli Rumların Taşınmaz Mal Komisyonu’na başvurup başvurmamaları konusunda Rum hükümetinin hiçbir tutum sergilememesinden yakındı.
Dimitriadis, Rum hükümetinin, AİHM’ye başvuran Kıbrıslı Rumlara yönelik desteğinin, alınan siyasi bir karar sonrasında değiştiğini ifade ederek, “bu siyasi kararın kimin kararı olduğu” sorusunu gündeme getirdi.
“Ya insanlara yardımcı olsunlar ya da neden yardım etmediklerini açıklasınlar” şeklinde konuşan Dimitriadis, Maraş kökenli Rumların endişeli olduklarını da sözlerine ekledi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA