25 Nisan 2019
  • Lefkoşa14°C
  • Mağusa14°C
  • Girne15°C
  • Güzelyurt12°C
  • İskele14°C
  • İstanbul13°C
  • Ankara6°C

“BUNUN ADI İHANETTİR!”

“Bunun adı ihanettir!”

04 Temmuz 2014 Cuma 14:26

Mağusa eski Belediye Başkanı Oktay Kayalp, bazı partililerin bir başka adaya oy verilmesi için çalıştığını söyledi…

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler’in Gazimağusa Belediye Başkanı adayı olan ve seçimi kaybeden eski Belediye Başkanı Oktay Kayalp, seçim sürecinde CTP-BG üyesi, delegesi ve MYK üyeliği dahil farklı yönetim kademelerinde görev alan bazı kimselerin bir başka adaya oy verilmesi için çalıştığını iddia ederek, “Bunun adı ihanettir. Bu ihanetin sonucu olarak CTP-BG Gazimağusa Belediye Başkanlığını kaybetmiştir” dedi.

Kayalp dün yaptığı yazılı açıklamada, Gazimağusa Belediye Başkanı olarak görev yaptığı dönemde büyük bir özveri ile çalıştığını dile getirerek, “Bu 20 yıllık sürede öncelikle bana görev vererek büyük bir onur yaşamama yol açan partime, yürüttüğüm görevimi layıkıyla yerine getirmemi sağlayan Gazimağusa Belediyesi’ndeki her düzeydeki çalışma arkadaşlarıma ve çalışmalarıma takdir göstererek beni bu yüce göreve beş kez ardı ardına seçen tüm Mağusalılar’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

“Görevimi adalet, şeffaflık ve demokrasi ilkelerine bağlı kalacağıma dair söz vererek 1994 yılında başım dik olarak devraldığım gibi, 20 yıl sonra bugün yine başım dik ve büyük bir gururla devrediyorum” diyen Kayalp, şöyle devam etti:

“Seçim sonuçlarını önceden kestirmek belki mümkün değildir ama hesaplanabilir değerlere göre önceden kestirme yapılarak seçim yarışına nereden başlandığı da hesaplanabilmektedir. Bu hesaplamaya öncelikle parti örgütünün oy potansiyeli sonra da aile ve kişisel yakın ilişkiler dahil edilir.”

29 Haziran seçimine giderken de benzer bir hesaplama yapıldığını kaydeden Kayalp, şunları söyledi:

“Partim CTP-BG’nin bazı iç huzursuzluklar yaşadığı ve buna bağlı olarak da gerilimin olduğu herkesin bildiği bir ‘sırdır’. Ancak sahip olduğumuz parti bilinci ve disiplin gereği, böylesi gerilimlerin hesaplaşma zamanının seçim dönemleri olmadığı varsayımı ile kampanyamız başlatılmıştır.

Özellikle de başkanlık için tek adayın yer aldığı yerel seçimlerde, başkan adayı parti anlamına gelmektedir. Dolayısıyla başkan adayına oy vermemekle partiye oy vermemenin eş anlamlı olduğunu söylemeye gerek yoktur. Ne var ki, bu izah dahi gerektirmeyen gerçek ortada dururken, Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) üyesi, delegesi ve hatta MYK üyeliği dahil farklı farklı yönetim kademelerinde görev alan bazı kimseler, bu seçimde açık ve alenen şahsıma değil de bir başka adaya oy verilmesine ilişkin çaba içinde olmuştur. Son güne kadar devam ettikleri bu çalışmalarını bugün inkar eder durumdadırlar. Bunun adı ihanettir. Bu ihanetin sonucu olarak CTP-BG Gazimağusa Belediye Başkanlığını kaybetmiştir.”

“CTP-BG’nin 29 Haziran seçimlerinde hainler tarafından sırtından vurulduğu için Gazimağusa Belediye Başkanlığı’nı kaybettiğini” savunan Kayalp, “Bugün partisine ihanet edenler çok tehlikeli ve kirli bir ittifakın birer parçasıdır. Bu ihaneti benimle kişisel sorunları olanların şahsıma destek vermediği biçiminde değerlendirmek tam bir aymazlık olur” dedi.

“Bugün partimizde, geçmişte verilen emekleri öne sürerek bugünkü ihaneti saklamaya çalışanlarla, emeğin zamandan ve mekandan bağımsız olarak kendi başına en yüce değer olduğuna inananlar yan yanadır” görüşünü ileri süren Kayalp, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bugün partisine ve kendi geçmişine ihanet edenler halen partimizde bulunan ve mücadele verenleri ‘çıkarcı’ ya da ‘benim sempatizanım’ olarak niteleme cüreti göstermektedirler. Parti üyelerini kategorize etmek asla kabul edilemeyeceği gibi, hele de hainlerin böyle bir girişimi lanetlenmeyi fazlasıyla hak eder.”

Gazimağusa Belediye Başkanı olmasa da hayata tutunacak ve kendini tüm yurttaşlara ifade edecek araç ve olanaklara sahip olduğunu söyleyen Kayalp, “Çünkü hayatta sahip olduğum hiçbir şeyi siyasetten dolayı elde etmedim. Benim belediye başkanı olmadan önce de hem bir işim hem de mesleki ve siyasi bir kariyerim vardı. Bu nedenle kendi adıma ortada kişisel bir kayıp yoktur” dedi.

“Ancak bugün kentimiz, küllerinden yeniden yarattığımız ve ülkemizin en güçlü belediyesi haline getirdiğimiz bir kurum ve içinde halen hainleri barındıran partim büyük bir tehditle karşı karşıyadır” görüşünü öne süren Oktay Kayalp, kendisinin hangi düzeyde olduğuna bakmaksızın, partisinin hizmetinde olmaya devam edeceğini ifade etti, “ancak tüm bu çabalarımı partisine ve partilisine ihanet etme cüretini kendinde bulanlarla yan yana sürdürmek zorunda kalmaktan ciddi endişelerim bulunmaktadır. Bu endişelerimin ortadan kalkması için her zamanki gibi yine açık, şeffaf ve kararlı bir mücadele içinde olacağımın bilinmesinde yine sonsuz yarar görürüm” dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA