25 Ağustos 2019
  • Lefkoşa25°C
  • Mağusa26°C
  • Girne27°C
  • Güzelyurt23°C
  • İskele26°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara18°C

BRTK, AKINCI’NIN BASIN KONFERANSINDA YAŞANAN AKSAKLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DİLEDİ

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK), Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın önceki gün akşamki basın konferansının açıklandığı gibi BRT2’den Rumca olarak yayınlanamamasından dolayı Cumhurbaşkanı Akıncı, ekibi ve Kıbrıs Rum kamuoyundan özür diledi.

BRTK, Akıncı’nın basın konferansında yaşanan aksaklıktan dolayı özür diledi

13 Kasım 2018 Salı 22:10

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK), Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın önceki gün akşamki basın konferansının açıklandığı gibi BRT2’den Rumca olarak yayınlanamamasından dolayı Cumhurbaşkanı Akıncı, ekibi ve Kıbrıs Rum kamuoyundan özür diledi. 

Kurumda ayrıca önceki gün gece yayında yaşanan sorunlarla ilgili her geniş çaplı bir soruşturma başlatıldığı ve soruşturmanın en kısa sürede raporlanması konusunda fikir birlikteliğine varıldığı belirtildi.

BRTK’dan yapılan yazılı açıklamada, basın konferansının başlaması öngörülen saate çok kısa bir süre kala, ardı ardına yaşanan bir dizi teknik sorun nedeniyle, BRT1’den Türkçe, Bayrak International’den de İngilizce olarak yayınlanan basın konferansının, BRT2’den Rumca olarak yayınlanamadığı kaydedildi. 

Açıklamada, “Yaşanan bu olaydan dolayı Sayın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Cumhurbaşkanlığı ekibinden, ayrıca bütün Kıbrıs Rum kamuoyundan özür dileriz. Her ne kadar o anın değerinde olmasa da basın konferansının Türkçe ve Yunanca yayınları dün de tekrarlanacaktır” ifadelerine yer verildi. 
Önceki gün gece yayında yaşanan bütün sorunlarla ilgili her türlü olasılığın araştırılmak üzere, geniş çaplı bir soruşturma başlatıldığı ifade edilen açıklamada, bu sabah ilgili birimlerle yapılan toplantılar hakkında Yönetim Kurulu’nun bilgilendirildiği ve soruşturmanın en kısa sürede raporlanması konusunda fikir birlikteliğine varıldığı kaydedildi. 

Soruşturmanın sonuçlarının önümüzdeki günlerde kamuoyuyla detaylı olarak paylaşılacağı belirtilen açıklamada, süreçle ilgili temel bulgulara dayalı ilk raporun ise dün Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya sunulduğu belirtildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 
“Ancak araştırma sürerken, ilk tespitler neticesinde söylenebilecek en önemli konulardan biri, kurumlararası genel koordinasyonsuzluğun yayını doğrudan etkileyecek düzeye geldiğidir. Bunun yanında personelin geneli önceki gün akşam peşi sıra yaşanan talihsiz sorunların mümkün olan en az düzeyde izleyiciye yansıması için üstün bir gayret göstermiştir. Ortaya çıkan rapor neticesinde kurum olarak üzerimize düşen sorumluluk bilinci ve sağduyuyla, yapılması gereken her şey çok daha üstün kalitede bir yayıncılık adına yapılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bayrak Radyo Televizyon Kurumu olarak kamuoyundan bir kez daha özür dileriz.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA