21 Temmuz 2019
  • Lefkoşa28°C
  • Mağusa29°C
  • Girne29°C
  • Güzelyurt26°C
  • İskele29°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara24°C

BAYRAM HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Bayram hazırlıkları tamamlandı

02 Ekim 2014 Perşembe 14:08

bayram 4Kurban Bayramı, tüm İslam dünyasında olduğu gibi ülkemizde de, Cumartesi gününden başlayarak 4 gün boyunca kutlanacak. Bayram tatili için başta polis, belediyeler ve acil hizmet veren diğer kurumlar önlemlerini alırken, vatandaşlar da bayram hazırlıklarını tamamlıyor.

“BAYRAM NAMAZI”

Kurban Bayramı tüm camilerde Cumartesi sabah 07.26’te kılınacak bayram namazıyla başlayacak. Lefkoşa’da Selimiye Camii’nde kılınacak bayram namazı BRT TV’den canlı yayınlanacak.

TEBRİK KABULLERİ

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumartesi saat 10.30’da Cumhurbaşkanlığı'nda halkın bayram tebriklerini kabul edecek. Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (KTBK) Komutanı Korgeneral İsmail Serdar Savaş da saat 11.30’den itibaren Ortaköy’deki Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alay Komutanlığı Askeri Gazinosu’nda bayram tebriklerini kabul edecek.

TRAFİK... ALO 155, 199, 156

Polis Genel Müdürlüğü Kurban Bayramı’nın huzur içinde kutlanması için tüm önlemlerini aldı. Polis Örgütü, gelecek şikâyetleri veya taleplerini değerlendirmek ve anında vatandaşla ilgilenebilmek maksadıyla “155 Polis İmdat”, “199 İtfaiye”, “156 Alo Narkotik” ve diğer telefon hatları ile 24 saat halkın hizmetinde olacak. Polis Genel Müdür Vekili Pervin Gürler Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Bizleri ve halkımızı derin üzüntüye boğan, ülkemizi maddi ve manevi kayıplara uğratan trafik kazalarına hep birlikte ‘dur’ diyebilmek için, aldığımız tedbirlerin yanında sizlerin de yardım ve desteğine ihtiyacımız olduğuna inanıyoruz” dedi.

LEFKOŞA BELEDİYESİ

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkent Lefkoşa’da Kurban Bayramı’nın huzurlu bir şekilde kutlanması için hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşlar bayram süresince her türlü şikâyetlerini Alo 185 şikâyet hattına bildirebilecek. LTB Zabıta Şubesi bayram süresince Fuar Alanı’nda kurulacak “Bayram Yeri” de dâhil denetimlerine devam edecek. Zabıta Şubesi kaçak çiçek satan çiçekçi ve işportacıların ürünlerini müsadere edecek. Zabıtalar Bayram boyunca trafiğin sürekli akabilmesi için Lefkoşa Türk Belediyesi Mezarlığı’nda görev yapacak. Kurban Bayramı’nda, Belediye’ye bağlı defin işleri aksamadan devam edecek. Lefkoşa Türk Belediyesi Mezarlığı’nda nöbetçi ekip görev yapacak. Öte yandan Halkla İlişkiler Birimi tarafından Cuma günü Surlariçi’nde çocuklara yönelik bir bayram eğlencesi gerçekleştirilecek.

GİRNE BELEDİYESİ

Girne Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle gerekli tüm önlemleri aldı. Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Belediye, Kurban Bayramı süresince Girne halkına aralıksız ve aksatmadan hizmet verecek. Bayramın birinci günü dahil, Çarşı merkezi, Kordonboyu ve Otellerin çöplerini toplayacak olan belediye, rutin programına uygun olarak temizlik hizmetleri sürdürecek. İçme suyu dağıtımında ise belirlenen programın aksamaması amacıyla gerekli önlemleri alan Belediye, meydana gelebilecek arızalar için ekipler oluşturdu.

GÜZELYURT BELEDİYESİ

Güzelyurt Belediyesi, Kurban Bayramı tatili süresince Belediye tarafından verilmekte olan hizmetlerin düzenli olarak sürdürülebilmesi amacıyla gerekli önlemleri aldı. Belediye tarafından herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için ekiplerin çalışma gün ve saatleri düzenlenerek nöbetçi ekipler devreye konuldu. Normal program dahilinde kentin tüm bölgelerindeki şebekeye 24 saat kesintisiz su verilip herhangi bir şebeke arızasına karşı oluşturulan nöbetçi ekip tatil süresince devrede olacak. Tatil süresince mezarlıklarda görevli personel bulundurulup hizmetlerin aksamadan verilmesi sağlanacak.

İSKELE BELEDİYESİ

İskele Belediyesi'nde acil hizmetler bayram tatilinde sürecek. Mezbaha kurban kesmek isteyen vatandaşlar için bayramın birinci ve ikinci günü açık tutulacak. Su dağıtımı, çöp toplaması normal seyirde yapılacak. Defin işlemleri aksamadan sürdürülecek.

SU İŞLERİ DAİRESİ

Su İşleri Dairesi Müdürü Taner Turgay Hoşsöz, Kurban Bayramı’nda hizmetlerin nöbetçi ekiplerce aksamadan yürütüleceğini, şikâyetlerin de ilgili telefonlara yapılabileceğini açıkladı.

MERKEZİ CEZAEVİ’NDE AÇIK GÖRÜŞ

Merkezi Cezaevi’nde bayram süresince hükümlü ve tutuklular, yakınlarıyla açık görüş yapabilecek. Açık görüş, 09.00–12.00 ile 01.00–16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Açık görüşe gidecek ziyaretçilerin kendini tanıtıcı belge taşıması ve götürülecek yiyeceklerin bir günde tüketilebilecek şekilde kısıtlı olması gerektiği hatırlatıldı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA