23 Temmuz 2019
  • Lefkoşa36°C
  • Mağusa36°C
  • Girne34°C
  • Güzelyurt34°C
  • İskele36°C
  • İstanbul30°C
  • Ankara27°C

ARTER MAĞUSA'DA ÖNE GEÇTİ

Arter Mağusa'da öne geçti

17 Haziran 2014 Salı 14:05

Gazimağusa Bağımsız Belediye Başkan Adayı İsmail Arter, seçim çalışmaları çerçevesinde Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Demokrat Parti-Ulusal Güçler (DP-UG) milletvekilleri ve destekçileriyle Maraş’a yürüyüş düzenlendi.

Yürüyüşe, DP-UG Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı, Serdar Denktaş, DP-UG Gazimağusa Milletvekili Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif, UBP Genel Sekreteri Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun ve UBP Gazimağusa Milletvekili Hamza Ersan Saner, DP-UG Gazimağusa milletvekilleri Fikri Ataoğlu ve Hakan Dinçyürek’in yanısıra her iki partiye mensup Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partililer katıldı.

Yürüyüşte konuşma yapan Bağımsız Belediye Başkan Adayı İsmail Arter, “Gazimağusa’yı değiştirecek olan ekibin birlikteliği bu yürüyüşle çok net ifade edildi” diyerek, güç birliği ve destek için teşekkür etti.

Arter, Gazimağusa için, 29 Haziran’dan sonra yapılacak çok iş olduğunu, seçilmesi halinde “halkın beklentilerini karşılayacak bir anlayışın hakim olacağını” savundu.

Denktaş: “29 Haziran’dan sonra yepyeni bir Mağusa’ya ‘günaydın’ diyeceğiz”

Yürüyüşte konuşan DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, birlikte güçlerini ortaya koyduklarını söylerek, “uzun bir aradan sonra Gazimağusa, yeni bir yüz ve yeni bir anlayışla tanışma fırsatı bulacak” dedi.

Çok az bir zaman kaldığını belirten Denktaş, 29 Haziran’dan sonra yepyeni bir Mağusa’ya “Günaydın” diyeceklerini söyledi.

Kaşif:”Arter  ile Mağusa’nın çehresi değişecek”

Yürüyüş sonrası partililere hitap eden DP-UG Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif ise, 29 Haziran sonrası İsmail Arter’i, “Gazimağusa’nın yeni Belediye Başkanı” olarak göreceklerine emin olduğunu söyledi.

Partililere birlik ve beraberlik çağrısı yapan Kaşif, Arter ile Mağusa’nın çehresinin değişeceğine olan inancını dile getirdi.

Atun: “Yürüyüşümüz 29 Haziran’da zaferle sonuçlanacak”

UBP Genel Sekreteri ve Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun da, “bu yürüyüş 29 Haziran günü zaferle sonuçlanacak” dedi.

Atun, Gazimağusa halkının, haketmiş olduğu belediyecilik ve şehircilik hizmetini Arter döneminde alacağına inandığını söyledi.

Saner: ”Arter, Mağusa’yı deniz ve yeşil ile buluşturacak”

UBP Gazimağusa Milletvekili Ersan Saner, “Gazimağusa’ya yaraşır bir Belediye Başkanına olan özlemi” yürüyüşe verilen destekle halkın gösterdiğini; Mağusa’yı deniz ve yeşille buluşturacak olan Arter’in halkıyla birlikte durmadan çalışacağına emin olduğunu söyledi.

Dinçyürek: “inancın ve dayanışmanın neticesini sandıkta göreceğiz”

DP-UG Gazimağusa Milletvekili Hakan Dinçyürek de, konuşmasında,  yapılan yürüyüşün “inancın mesajını verdiğini” söyleyerek, dayanışmanın neticesini 29 Haziran’da sandıkta göreceklerine inanç belirtti.

Ataoğlu:”Yıldızlar vatandaşlara verilecek”

Son konuşmayı yapan DP-UG Gazimağusa Milletvekili Fikri Ataoğlu da, “Yıldızlı belediye” söylemini eleştirerek, “İsmail Arter’in başkanlığındaki yeni belediyede yıldızlar vatandaşlara verilecek" dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA