30 Kasım 2020
  • Lefkoşa12°C
  • Mağusa13°C
  • Girne17°C
  • Güzelyurt14°C
  • İskele13°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara-5°C

AKDENİZ KARPAZ ÜNİVERSİTESİ ANAVATAN TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN YANİNDADİR

Tarihte birçok örnekleri bulunan uluslararası ve devletler arası ilişkilerde, ne AB’nin ne de başka bir ülkenin Kıbrıs’ta Kıbrıs Türk’ünün haklarını korumayacağı ve yalnız bırakacağı aşikardır.

Akdeniz Karpaz Üniversitesi  Anavatan Türkiye Cumhuriyetinin Yanindadir

15 Ekim 2020 Perşembe 09:46

Her geçen gün değişen ve zorlaşan şartlar altında, KKTC’nin Türkiye Cumhuriyeti ile beraber aynı düzlemde hareket etmesinin hem Türkiye Cumhuriyeti hem de KKTC açısından son derece önemli olduğu düşünülmektedir. Daha önce olduğu gibi, şimdi ve bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti, KKTC ve Kıbrıs Türk’ünün yanında olacağına hiç şüphe bulunmamaktadır.

Tarihte birçok örnekleri bulunan uluslararası ve devletler arası ilişkilerde, ne AB’nin ne de başka bir ülkenin Kıbrıs’ta Kıbrıs Türk’ünün haklarını korumayacağı ve yalnız bırakacağı aşikardır.

Seçimler, demokrasi ile idare edilen ülkelerde belli aralıklarla ülkenin yönetimi için tekrarlanan demokratik olgulardır. KKTC’de de 11 Ekim 2020 tarihinde demokratik ve eşit şartlarda 11 adayın yarıştığı bir seçim icra edilmiş ve en çok oy alan iki aday ikinci tura kalmıştır.

KKTC halkının iradesinin tam olarak yansıması için ilk turdan daha yüksek bir seçim katılım oranının yakalanması demokrasinin tecellisi açısından önemlidir. KKTC halkının yüksek kültür, vizyon ve değerli siyasi birikimiyle önümüzdeki süreçteki vereceği kararların önemi çok büyüktür.

Daha önce de birçok defa belirttiğimiz üzere, Akdeniz Karpaz Üniversitesi her daim Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin yanındadır ve verdiği tüm kararları destekleyecektir.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA