13 Aralık 2019
  • Lefkoşa15°C
  • Mağusa17°C
  • Girne18°C
  • Güzelyurt15°C
  • İskele17°C
  • İstanbul13°C
  • Ankara9°C

"25 BİN İMZA İLE 5 KADIN SIĞINMA EVİ" KAMPANYASI!

SORÖV'den anlamlı kampanya...

"25 bin imza ile 5 Kadın Sığınma Evi" kampanyası!

22 Temmuz 2016 Cuma 15:19

Sosyal Riskleri Önleme Vakfı (SORÖV), "25 Kasım’a Kadar 25 Bin İmza İle 5 Kadın Sığınma Evi" konulu kampanya başlatma kararı aldı. Bu amaçla 26 Temmuz Salı günü saat 18.00’de vakıf binasında toplantı düzenlenecek.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamada, tüm duyarlı örgüt ve bireyler kampanyaya destek olmaya davet edildi.

Açıklamada, ülkede kadına yönelik şiddet olayları nitel ve nicel olarak tırmanırken, Kıbrıs'ın kuzeyinde her kesimden kadına ulaşabilecek, görünür kadın sığınma evlerinin açılmasının önemine dikkat çekildi.

Devletin bu konuda üzerine düşen vazifeyi yıllardır gerektiği gibi, tüm ilgili birim ve daireleri arasında koordinasyon sağlayacak biçimde yerine getirmediği savunulan açıklamada, “2011 yılından beri, gönüllülük esasıyla vakfımız SORÖV tarafından yürütülen Kadın Sığınma Evi Projesi’ni sonlandırma noktasına gelmemiz, mücadelenin sona erdiğine değil, bilakis yoğunlaşması gerektiğine işaret etmektedir” ifadelerine yer verildi.

SALI GÜNÜ KAMPANYA HAZIRLIK TOPLANTISI

Kampanya hazırlık toplantısının, 26 Temmuz Salı saat 18.00’de Sosyal Riskleri Önleme Vakfı binasında gerçekleşeceği belirtilen açıklamada, kampanya hedeflerine bağlı olarak, bu konuda hâlihazırda KKTC Meclisi tarafından kabul edilen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi Yasası ışığında gerekli düzenlemelerin yapılarak, dairenin etkin ve faal hale getirilmesinin öncelikli talepleri olacağı kaydedildi.

Açıklamada “Kadına yönelik şiddeti önlemeyi dert edinen tüm örgüt ve bağımsız aktivistlere,  beraber çalışmak ve beraber üretmek için açık çağrımızdır” ifadesine de yer verildi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA